Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoční soutěž o kosmetický balíček

Autor: Redakce

Začal adventní čas a přípravy na Vánoce. I letos jsme pro vás přípravili sérii vánočních soutěží a někoho z vás potěšíme zajímavými cenami. Nyní máte možnost zasoutěžit si o levandulový kosmetický balíček, stačí správně zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Přichází zima a s ní zvýšený výskyt onemocnění horních cest dýchacích jak u dětí, tak u dospělých.

Nejběžnější je rýma, která dokáže školní i školkové děti pěkně potrápit. Říká se, že neléčená rýma trvá 7 dní a léčená týden. Není to až tak docela pravda, protože neléčená rýma může plynule přecházet v záněty vedlejších dutin nosních, takže je rozhodně lepší rýmu léčit a předejít tak zdravotním komplikacím spojeným s absencí ve škole, paragrafy pro rodiče a dalšími problémy.

Maminky často hledají pro své ratolesti šetrný způsob léčby a volí přírodní léky, byliny, čaje či homeopatickou léčbu.

Soutězní otázka: Víte, která rostlina se v homeopatii tradičně užívá právě k léčbě rýmy?

a) Arnica montana
b) Rhus toxicodendron
c) Pulsatilla pratensis

Nápovědu můžete nalézt ZDE

Správnou odpověď na soutěžní otázku zasílejte do pondělí 9.12.2019 na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ – RÝMA. Tři z vás, kteří budou vylosováni, získají levandulový kosmetický balíček.

Ceny do soutěže věnovala společnost Dr. Peithner Prag s.r.o.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze