Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoce přicházejí... Jak zvládnout dětská očekávání?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Blíží se Vánoce, dopisy Ježíškovi jsou odeslány a děti čekají na jejich vyřízení. "Splní Ježíšek moje přání a objeví se pod stromečkem hračka, knížka, nebo TO, po čem tak moc toužím?" 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Někdy může být i samotné očekávání velkým problémem. Dětem, které nemohou dospat a třeba i několik nocí před Štedrým dnem nechtějí jít do postýlky spát a radostně se těší na Ježíška a kupu dárků pod stromečkem, nejčastěji pomůže homeopatický lék Coffea cruda 9 C - každý večer před spaním 5 kuliček.

Pak nastane ten očekávaný den, po večeři zazvoní zvoneček...

Jenže, i když Ježíšek přinese dárky, může nastat opět problém. Nebyl mezi nimi ten, o který si dítě napsalo a nebo ten, po němž tiše či nahlas velmi toužilo (týká se to i dospělých). A zklamání je silné, slova váznou v krku, slzičky mohou váznout taky a utěšování, že onen dárek Ježíšek přinese asi až příští rok, nepomáhá. Dítě, puberťák i dospělák jsou najednou tiší, zamlklí, vzdychají a víc než utěšování jim pomůže pobavit se nad jiným dárkem, nebo vánoční pohádka v televizi či procházka venku. Na zvládnutí této akutní emoce a zklamání jistě pomůže pár dávek homeopatika Ignatia amara 15 C. U dospělých to může chtít i Staphysagrii.

Dokonalým obrazem je Emma Thompson, která hraje manželku šéfa reklamní agentury ve filmu Láska nebeská (milý film, kde se proplétají osudy mnoha lidí). Těší se na zlatý náhrdelník od manžela pod stromečkem a místo něj najde CD a je jí jasné, že náhrdelník dostala nějaká jiná. Kdyby měla doma Rescue remedy, jistě by jí pomohlo překonat prvotní šok. Ale hluboké zklamání a pokoření vyléčí právě jedna dávka Staphysagrii 15 či 30 C. I když pak zas mohou emoce trochu pochodovat… 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze