Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Lahodné kaštany
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Také se těšíte na vánoční trhy, na vůni adventu, kdy nesmí chybět závan pečených kaštanů? Je to signál, že je vše v pořádku, že čas plyne v harmonii a pohádkové svátky jsou za dveřmi.

Zdroj: Shutterstock
Konzumací těchto chutných plodů můžeme podpořit i své zdraví:
- Obsahují vitamíny skupiny B, vitamín C (stejné množství jako citrusy), K a E, minerály hořčík, železo, měď a fosfor.
- Posilují cévní stěny a podporují zachování pružnosti žilných stěn.
- Jsou bohaté na antioxidanty.
- Dodají tělu energii a sílu.
- Působí proti zánětům.
- Pomáhají při únavě a uleví od bolesti hlavy.
- Podporují imunitu.
- Ulevují od pocitů úzkosti, nervozity a pocitů beznaděje, které v nás vyvolávají dny bez slunečního svitu.
- Pomáhají při nachlazení a kašli, posilují dýchací systém.
- V lidovém léčitelství se doporučují také při průjmu.
- Mají vysoký obsah vlákniny, podporují činnost střev a navozují pocit sytosti.
Kaštany známe v pečené, či vařené formě. Do pozornosti se ale dostává také kaštanová mouka, která je bezlepková, tudíž vhodná při nesnášenlivosti lepku.
Když potřebujete podpořit dobrou náladu a zahnat zimní chmury na duši, vyzkoušejte kaštanové mléko: rozmixujte 2 vyloupané upečené kaštany v 1 dl mléka (i rostlinného) se špetkou skořice a čajovou lžící medu. Nápoj se doporučuje pít po douškách po dobu 3 týdnů.
TIP: Přibalte dětem k odpolední svačince místo pečiva či sušenek hrst kaštanů – jistě to ocení nejen chuťové buňky, ale také jejich mozek. V lidovém léčitelství se totiž říká, že plod jedlého kaštanu by se měl jíst denně: „Jez ho často, před jídlem a po něm, a tvůj mozek poroste a bude se naplňovat, tvé nervy zesílí a slabost bude ustupovat.“
Zajímavost: Z jeho listů a plodů se připravují různé výluhy a tinktury a používá se i k výrobě homeopatických léků.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích