Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lahodné kaštany

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Také se těšíte na vánoční trhy, na vůni adventu, kdy nesmí chybět závan pečených kaštanů? Je to signál, že je vše v pořádku, že čas plyne v harmonii a pohádkové svátky jsou za dveřmi. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Konzumací těchto chutných plodů můžeme podpořit i své zdraví:

 • Obsahují vitamíny skupiny B, vitamín C (stejné množství jako citrusy), K a E, minerály hořčík, železo, měď a fosfor.
 • Posilují cévní stěny a podporují zachování pružnosti žilných stěn.
 • Jsou bohaté na antioxidanty.
 • Dodají tělu energii a sílu.
 • Působí proti zánětům.
 • Pomáhají při únavě a uleví od bolesti hlavy.
 • Podporují imunitu.
 • Ulevují od pocitů úzkosti, nervozity a pocitů beznaděje, které v nás vyvolávají dny bez slunečního svitu.
 • Pomáhají při nachlazení a kašli, posilují dýchací systém.
 • V lidovém léčitelství se doporučují také při průjmu.
 • Mají vysoký obsah vlákniny, podporují činnost střev a navozují pocit sytosti.

Kaštany známe v pečené, či vařené formě. Do pozornosti se ale dostává také kaštanová mouka, která je bezlepková, tudíž vhodná při nesnášenlivosti lepku.

Když potřebujete podpořit dobrou náladu a zahnat zimní chmury na duši, vyzkoušejte kaštanové mléko: rozmixujte 2 vyloupané upečené kaštany v 1 dl mléka (i rostlinného) se špetkou skořice a čajovou lžící medu. Nápoj se doporučuje pít po douškách po dobu 3 týdnů.

TIP: Přibalte dětem k odpolední svačince místo pečiva či sušenek hrst kaštanů – jistě to ocení nejen chuťové buňky, ale také jejich mozek. V lidovém léčitelství se totiž říká, že plod jedlého kaštanu by se měl jíst denně: „Jez ho často, před jídlem a po něm, a tvůj mozek poroste a bude se naplňovat, tvé nervy zesílí a slabost bude ustupovat.“

Zajímavost: Z jeho listů a plodů se připravují různé výluhy a tinktury a používá se i k výrobě homeopatických léků. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 08:59

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze