Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte ve své lékárničce lék APIS MELLIFICA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento homeopatický lék je vyrobený ze včely medonosné a je opět jeden z nejdůležitějších a velmi často používaných. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nedávno jsem jej předepsal pacientce s opakovanými kopřivkami nejasného původu. V praxi jej na alergické stavy (a ne jen kopřivku) používám velmi často a krom toho všude tam, kde má pacient nějaký otok.

Tento lék ve svém klinickém obraze naprosto vystihuje bodnutí hmyzu, z něhož je vyroben, tedy včely – růžový otok s bodavými, případně pálivými bolestmi a velkou přecitlivělostí na dotyk. A chemické pochody, které po bodnutí včelou vedou k tomuto otoku, jsou velmi podobné kaskádě chemických reakcí, které se v těle rozběhnou při každé alergické reakci.

Apis mellifica je tedy lékem všech stavů, které jsou doprovázeny již zmíněným růžovým otokem a bodavými bolestmi, které se zhorší teplem ve všech formách a naopak jim uleví studený obklad. Využití tedy najde na všechna poštípání hmyzem, ale i při alergické reakci na kůži (již zmíněná kopřivka) nebo na sliznicích (jako doplňkový lék například k léku Poumon histamine u alergické rýmy). Rychle se rozvíjející otok sliznice může být spojen i s infekcí.

Na první příznaky angíny se v praxi velmi osvědčila kombinace Apis mellifica 9 C a Belladonna 9 C užívaná v hodinových intervalech až do zlepšení. V těchto situacích je zvláštním příznakem, že pacient vůbec nemá pocit žízně.

Krom výše zmíněných potíží lze Apis mellifica s efektem použít i k rychlejšímu ústupu velkého otoku například u podvrtnutého kotníku (společně s léky Arnica montana a Ledum palustre).

Indikací tohoto léku je velmi mnoho, ale zde jsou vyjmenovány ty nejdůležitější.

Pozn. redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:43

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze