Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék APIS MELLIFICA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Tento homeopatický lék je vyrobený ze včely medonosné a je opět jeden z nejdůležitějších a velmi často používaných. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nedávno jsem jej předepsal pacientce s opakovanými kopřivkami nejasného původu. V praxi jej na alergické stavy (a ne jen kopřivku) používám velmi často a krom toho všude tam, kde má pacient nějaký otok.

Tento lék ve svém klinickém obraze naprosto vystihuje bodnutí hmyzu, z něhož je vyroben, tedy včely – růžový otok s bodavými, případně pálivými bolestmi a velkou přecitlivělostí na dotyk. A chemické pochody, které po bodnutí včelou vedou k tomuto otoku, jsou velmi podobné kaskádě chemických reakcí, které se v těle rozběhnou při každé alergické reakci.

Apis mellifica je tedy lékem všech stavů, které jsou doprovázeny již zmíněným růžovým otokem a bodavými bolestmi, které se zhorší teplem ve všech formách a naopak jim uleví studený obklad. Využití tedy najde na všechna poštípání hmyzem, ale i při alergické reakci na kůži (již zmíněná kopřivka) nebo na sliznicích (jako doplňkový lék například k léku Poumon histamine u alergické rýmy). Rychle se rozvíjející otok sliznice může být spojen i s infekcí.

Na první příznaky angíny se v praxi velmi osvědčila kombinace Apis mellifica 9 C a Belladonna 9 C užívaná v hodinových intervalech až do zlepšení. V těchto situacích je zvláštním příznakem, že pacient vůbec nemá pocit žízně.

Krom výše zmíněných potíží lze Apis mellifica s efektem použít i k rychlejšímu ústupu velkého otoku například u podvrtnutého kotníku (společně s léky Arnica montana a Ledum palustre).

Indikací tohoto léku je velmi mnoho, ale zde jsou vyjmenovány ty nejdůležitější.

Pozn. redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 01:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze