Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět dásňového chobotu

Autor: Redakce

Parodontální kapsa nebo dásňový chobot je patologicky změněný dásňový žlábek, prohloubený ztrátou úponu u kořene krčku zubu. Dásňový chobot je ve srovnání se zdravým dásňovým žlábkem širší a vytváří prostor k ukládání zubního kamene, plaku, hnisu či mikrobů. Může zde pomoci homeopatie? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, jaká homeopatika použít u dásňového chobotu vpravo nahoře mezi 2. a 3. zubem. Dáseň nyní nebolí, nekrvácí, nehnisá, jen je víc zarudlá. Jedná se o chronický zánět, přestože o zuby pravidelně pečuji. Předem děkuji za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka a homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, doporučuji vyplachování úst šalvějí po každém jídle.

Z homeopatických léků by byla vhodná:

  • Belladonna 9 C – 5 granulí 4x denně.

Pokud cítíte i mírný otok, přidejte:

  • Apis mellifica 30 C – 5 granulí 4x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 17:26

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze