Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět dásňového chobotu

Autor: Redakce

Parodontální kapsa nebo dásňový chobot je patologicky změněný dásňový žlábek, prohloubený ztrátou úponu u kořene krčku zubu. Dásňový chobot je ve srovnání se zdravým dásňovým žlábkem širší a vytváří prostor k ukládání zubního kamene, plaku, hnisu či mikrobů. Může zde pomoci homeopatie? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, prosím o radu, jaká homeopatika použít u dásňového chobotu vpravo nahoře mezi 2. a 3. zubem. Dáseň nyní nebolí, nekrvácí, nehnisá, jen je víc zarudlá. Jedná se o chronický zánět, přestože o zuby pravidelně pečuji. Předem děkuji za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka a homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, doporučuji vyplachování úst šalvějí po každém jídle.

Z homeopatických léků by byla vhodná:

  • Belladonna 9 C – 5 granulí 4x denně.

Pokud cítíte i mírný otok, přidejte:

  • Apis mellifica 30 C – 5 granulí 4x denně.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2020 04:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze