Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

PETICE

Autor: Redakce

Praha, 22.11.2019 - Homeopatická lékařská asociace podporuje petici, která chce, aby předepisování a doporučování homeopatické léčby zůstalo zachováno i v rukou lékařů. Zákonné úpravy navrhované ministerstvem zdravotnictví se chystají učinit pravý opak.

Ilustrační foto

Ministerstvo zdravotnictví několik měsíců připravovalo zákon, kterému se zjednodušeně řečeno říká “zákon o léčitelích”. Změny zákona byly reakcí na loňské kauzy kolem léčitelů společnosti Aktip, kde svým klientům doporučovali poměrně nebezpečné postupy.

“Původní záměr vytvořit zcela nový Zákon o léčitelství byl zastaven a namísto toho se připravují změny ve stávajícím Zákonu o zdravotních službách. Ty by lékařům zkomplikovaly doporučování homeopatických léčivých přípravků v rámci jejich každodenní praxe,” nelíbí se MUDr. Iloně Ludvíkové, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace (HLA). Poptávka po doplňkové léčbě neboli CAM (z anglického Complementary and Alternative Medicine), do které patří i homeopatie, přitom v naší republice každým rokem roste.

Nově by měl lékař povinnost upozornit pacienta: nyní vám radím jako léčitel, a ne jako doktor. "Naše asociace chce hlavně zabránit tomu, aby se lékař, lékárník či jiný zdravotní profesionál musel zříci doporučování homeopatických léčivých přípravků v rámci své každodenní klinické praxe. Pokud nastane situace, že se bude muset lékař rozhodnout, zda provozovat pouze konvenční medicínu nebo zda se stane léčitelem, jde o bránění v cestě směrem ke komplexní péči o naše pacienty,” komentuje doktorka Ludvíková.

Prioritou HLA je vzdělávání zdravotních odborníků v homeopatii, tak, aby ji mohli vhodně zapojit do své praxe. „Kvalitně vzdělaný odborník je pro pacienta oporou a dokáže mu vysvětlit, kdy je pro něj vhodné použít homeopatické léčivé přípravky, kdy je vhodné jimi pouze doplnit konvenční léčebný postup. Dobře také ví, kdy je tato metoda naprosto nevhodná,“ říká Ludvíková. Pacient pak díky tomu nebude mít potřebu vyhledávat pomoc mimo prostor oficiální zdravotní péče. „Ten bývá často spojen s mnoha riziky, zejména hrozí riziko z prodlení včasného nasazení efektivní konvenční terapie,“ doplňuje.

Změny v zákoně jsou podle lékařky Ludvíkové krokem zpět a Česko by šlo proti trendům ve vyspělých zemích. „Ve světě se přitom homeopatie považuje za zkvalitnění medicínské péče. Aktuální vědecké poznatky stále častěji potvrzují, že individualizovaná péče o pacienta s využitím doplňkových metod, je správná cesta a doporučuje ji i Světová zdravotnická organizace,” říká doktorka Ludvíková.

V Evropě používá homeopatii ve své praxi běžně 45 tisíc lékařů a léčí se jí 100 milionů obyvatel. V Česku zná homeopatickou léčebnou metodu až 81 procent populace, 40 procent s ní má vlastní zkušenosti. Za velmi pozitivní a zásadní považují pacienti podle průzkumů právě fakt, že jim homeopatii doporučí lékař. Průzkum provedla v srpnu 2019 agentura MindBridge Consulting, a.s. na vzorku internetové populace ve věku 18-55 let.

Petici, která je směřována Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky už teď podepsalo 1500 občanů, její plné znění najdete níže.

Pokud chcete petici také podpořit, přiložené materiály si vytiskněte a pomožte se sběrem podpisů. Podepsané archy zasílejte na adresu Homeopatická lékařská asociace, Národní 11, Praha 1, 110 00. Sběr podpisů bude probíhat do konce roku. Chcete se stát petičním místem? Napište nám! Více informací na e-mailu: petice@hla-homeopatie.cz. Děkujeme vám!

KOMPLETNÍ ZNĚNÍ PETICE
DESATERO - argumenty, které shrnují základní informace k petici. Vyvěšte DESATERO ve své ordinaci, lékárně, školce, škole, mateřském centru, ad.
PODPISOVÝ ARCH - vytiskněte a sbírejte podpisy!
PETICE - JAK POSTUPOVAT - zde najdete praktické informace k šíření petice

Navštivte jedno z PETIČNÍCH MÍST a podepište petici právě tam.

Děkujeme za Vaši podporu!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:48

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze