Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Onemocnění jater u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Pokračováním předešlého článku o bolestivosti střev u psa bude tento o játrech. Játra jako orgán jsou velmi důležitá a jejich funkce je hned několikerá. Od metabolismu tuků, cukrů a bílkovin přes detoxikaci a tvorbu hormonů až po tvorbu žluči. Zatímco ledvina je orgán párový a bez jedné ledviny to zvíře zvládne, bez jater nikoli.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Je tedy jasné, že tento orgán je dobré sledovat a v případě problémů v podobě zvýšených hodnot v krvi či podle horšího ultrazvuku se zaměřit na jeho léčbu. Co se léčit nedá, je rakovina. Tam můžeme jen zvířátko podpořit a trochu mu prodloužit život.

Mým případem byla má milovaná fenka Brenda, která se dožila krásných 12 let života. Od nějakých 7 let měla zvýšené jaterní hodnoty, zejména GGT a ALT. Dvakrát do roka byla sledována a kontrolována a problémy nastaly až kolem 10. roku věku, kdy na sonu nevypadala játra dobře. Byla to jakási hmota, zvětšená. Diagnostikovali nám zřejmou rakovinu. Nechtěla jsem fenku nechat otvírat a zbytečně vystavovat bolesti, a tak jsem zvolila domácí léčbu a čekala, jak to zabere a jak dlouho vydržíme. Zatím však měla chuť k jídlu a nijak jsem v chování nepozorovala změnu.

Trvale jsem fence nasadila:

  • Phosphorus 9 C, a to 3x denně 2 granulky.

Dále jsem udělala malý „koktejl“ ze čtyř homeopatik, který dostávala 2x denně:

  • Lycopodium 9 C – výborně působí na nechutenství a mimo jiné i na jaterní či žlučové problémy.
  • Carduus marianus 9 C – neboli ostropestřec mariánský je známý svým léčivým účinkem na játra. Výborně působí na podporu chuti k jídlu v případě pocitu plnosti a nechutenství u zvířátka.
  • Taraxacum 5 C – neboli smetanka lékařská, která podporuje trávení.
  • Chelidonium majus 9 C – který podporuje funkci jater a snižuje jejich bolestivost a hodně ovlivňuje funkci žlučníku, jenž s játry velmi souvisí.

Na této léčbě, musím podotknout, vydržela Brenda bez přidávání jakýchkoli jiných léků od veterináře. Za dva roky ale nastal čas, neudržela už žádnou stravu a odmítala jíst. Její stav se rapidně zhoršil, a tak jsem přistoupila – byť moc nerada – k euthanasii. Proti rakovině jater již bojovat nešlo. Chtěla jsem si ji pamatovat ještě jako krásnou fenku, která byla milovaná, a ne jako trpící zvířátko.

Odpočívej v pokoji, princezno moje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 19:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze