Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Onemocnění jater u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Pokračováním předešlého článku o bolestivosti střev u psa bude tento o játrech. Játra jako orgán jsou velmi důležitá a jejich funkce je hned několikerá. Od metabolismu tuků, cukrů a bílkovin přes detoxikaci a tvorbu hormonů až po tvorbu žluči. Zatímco ledvina je orgán párový a bez jedné ledviny to zvíře zvládne, bez jater nikoli.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Je tedy jasné, že tento orgán je dobré sledovat a v případě problémů v podobě zvýšených hodnot v krvi či podle horšího ultrazvuku se zaměřit na jeho léčbu. Co se léčit nedá, je rakovina. Tam můžeme jen zvířátko podpořit a trochu mu prodloužit život.

Mým případem byla má milovaná fenka Brenda, která se dožila krásných 12 let života. Od nějakých 7 let měla zvýšené jaterní hodnoty, zejména GGT a ALT. Dvakrát do roka byla sledována a kontrolována a problémy nastaly až kolem 10. roku věku, kdy na sonu nevypadala játra dobře. Byla to jakási hmota, zvětšená. Diagnostikovali nám zřejmou rakovinu. Nechtěla jsem fenku nechat otvírat a zbytečně vystavovat bolesti, a tak jsem zvolila domácí léčbu a čekala, jak to zabere a jak dlouho vydržíme. Zatím však měla chuť k jídlu a nijak jsem v chování nepozorovala změnu.

Trvale jsem fence nasadila:

  • Phosphorus 9 C, a to 3x denně 2 granulky.

Dále jsem udělala malý „koktejl“ ze čtyř homeopatik, který dostávala 2x denně:

  • Lycopodium 9 C – výborně působí na nechutenství a mimo jiné i na jaterní či žlučové problémy.
  • Carduus marianus 9 C – neboli ostropestřec mariánský je známý svým léčivým účinkem na játra. Výborně působí na podporu chuti k jídlu v případě pocitu plnosti a nechutenství u zvířátka.
  • Taraxacum 5 C – neboli smetanka lékařská, která podporuje trávení.
  • Chelidonium majus 9 C – který podporuje funkci jater a snižuje jejich bolestivost a hodně ovlivňuje funkci žlučníku, jenž s játry velmi souvisí.

Na této léčbě, musím podotknout, vydržela Brenda bez přidávání jakýchkoli jiných léků od veterináře. Za dva roky ale nastal čas, neudržela už žádnou stravu a odmítala jíst. Její stav se rapidně zhoršil, a tak jsem přistoupila – byť moc nerada – k euthanasii. Proti rakovině jater již bojovat nešlo. Chtěla jsem si ji pamatovat ještě jako krásnou fenku, která byla milovaná, a ne jako trpící zvířátko.

Odpočívej v pokoji, princezno moje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze