Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nemůžete se narovnat v kříži?

Autor: MUDr. Markéta Redlová

Když se asistentka nemůže narovnat v kříži, to není zrovna dobrá vizitka neurologické ambulance. Je pondělí, telefony drnčí a ta dobrá duše nechce jít domů, nahřívat si záda a odpočívat. Trvá na tom, že zůstane v práci a nějak to zvládne. Lék na bolest nechce, protože ji po všem bolívá žaludek. Takže nastupuje homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

O bolesti víme, že vznikla náhle, je křečovitá, zmírňuje se teplem, vystřeluje do dolní končetiny podél dráhy nervu. Vybírat musíme z omezených možností homeopatik, která nosím s sebou.

Zvolená kombinace:

  • Magnesia phosphorica 15 C – indikace: svalové spasmy (křeče), zmírnění teplem,
  • Hypericum perforatum 15 C – indikace: bolest, která vystřeluje v dráze nervu.

Obě homeopatika podávána v pitném režimu, granule rozpuštěny v převařené vychladlé vodě, roztok je upíjen po doušcích během celé ordinační doby. Postupně potíže ustupují, odpoledne má statečná asistentka odchází domů téměř ve vzpřímené poloze. Další den jsou potíže již minimálně, může začít s protahovacími cviky. Homeopatika užívala ještě celý týden.

Opět se ukázalo, že homeopatickou terapii lze užít i pro akutní obtíže, kdy běžně saháme po analgetikách, která ale mohou přinést i nežádoucí účinky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Markéta Redlová

Autor: MUDr. Markéta Redlováneurolog, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2020 04:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze