Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kuřácký kašel

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Kašel je obranný mechanismus těla na částice obsažené v cigaretovém kouři. Suchý, dráždivý kašel se může dostavit již při vdechnutí cigaretového kouře, nicméně chronické kuřáky spíše postihuje známý ranní kašel. Jeho příčiny jsou ale odlišné od kašle vyvolaného přímým podrážděním sliznice průdušek kouřem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V průduškách se nachází tzv. řasinkový epitel, který z nich nežádoucí částice posouvá směrem ven k hrtanu, a odtud jsou vykašlány. Cigaretový kouř ale tento pohyb řasinkového epitelu ochromuje a toxické substance pak zůstávají v plicích. Ve spánku, když nekouříme, epitel znovu získá svoji vypuzovací schopnost a ráno tak kuřák vykašlává toxiny, které se mu v plicích nashromáždily v uplynulém dni.

Nejlepším lékem na kuřácký kašel je samozřejmě přestat kouřit, ale i u těch, kteří kouření zanechali, může ranní kašel přetrvávat i dlouho poté.

Homeopatika zde mohou výrazně pomoci.

  • Capsicum annuum 9 C – je to výborný lék na bolesti v krku u kuřáků či pijáků. K dalším potížím patří suchý, dráždivý kašel s vykašláváním páchnoucího hlenu. Kašel doprovází bolesti ve vzdálených částech těla, jako je třeba močový měchýř a nebo uši.
  • Nux vomica 9 C – je lékem na kuřácký kašel spojený s pocitem dušnosti ztíženého dýchání, což se objevuje zejména v noci. Kašel může být suchý, ale i vlhký s chrčením v průduškách.
  • Lobelia inflata 9 C – je lékem pro situace, kdy kašel je doprovázen pocitem stažení hrudníku a dušením či pocitem závaží na hrudi. Kašel může doprovázet silná nevolnost a zvracení.
  • Drosera 9 C – je lék na suchý a dráždivý kašel, který může mít až štěkavý charakter a objevuje se v častých atakách, které můžou vést až k dráždění na zvracení či přímo ke zvracení. Z kašle má dotyčný rozbolavělé hrdlo s pocitem živé a obnažené sliznice.
  • Bryonia 9 C – je lékem na kuřácký kašel, který pravidelně doprovází ostré a bodavé bolesti na hrudi. Kašel je snadno vyprovokován i hlubokým nádechem či pohybem obecně.
  • Hepar sulfur 9 C – je lékem na produktivní kašel, který se typicky objevuje ráno. Vykašlaný hlen je žlutý až hnisavého charakteru, může mít i příměs krve a doprovází jej ataky dušení s pískavým dýcháním.

Příslušný lék podáváme 2–3x denně v dávce 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 08:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze