Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ohlédnutí za létem – „podivná kopřivka“

Autor: MUDr. Markéta Redlová

Na konci srpna jsme se s dětmi vydali do lesa. Bylo horko, dusno, všude něco bzučelo. A pak můj nejstarší syn náhle zařval a třel si hřbet ruky, který mu začal rychle otékat a rudnout. „Pachatele“ jsme nezahlédli, žihadlo jsme neobjevili. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ruka byla oteklá, svědila, nejdříve byla zarůžovělá, potíže zmírňovala chlad – takže Apis mellifica 15 C, pak se barva změnila, ztmavla do zánětlivé červené – změna léku na Belladonna 9 C. Lokálně ještě Dapis gel. Otok a bolestivost postupně odezněly.

Druhý den ale syn přišel s tím, že má na rukou nějakou „vyrážku“. A opravdu, na obou předloktích a hřbetech rukou měl kopřivku – zarůžovělou, svědivou, zlepšenou chladem. Apis mellifica 15 C a Poumon histamine 15 C zafungovaly spolehlivě.

Další den se potíže ale opakovaly, tentokrát byla kopřivka i na kolenou. Stejná homeopatika, opět s efektem. Proč kopřivka, kterou netrpívá? Nejedl žádnou „podezřelou“ potravinu, neprali jsme v novém prášku. Jediné, co se „změnilo“, bylo hmyzí bodnutí.

Syn dále užíval Poumon histamine 15 C 2x denně.

Dva dny byl klid. Pak jsme ale vyrazili na koupaliště. Po 30 minutách jsme se balili. Kopřivka po celém těle, takže jsem už měla namířeno do nemocnice, ale kopřivka opět ustoupila.

Nic mě nenapadalo. A pak můj muž poznamenal něco na téma slunce. V tu chvíli mi došlo, že kopřivka se objevila na osluněné holé kůži. Hmyzí bodnutí nejspíš bylo příčinou fotosenzitivity (zvýšené citlivosti na sluneční záření).

K Poumonu histamine sem přidala Hypericum perforatum 15 C 2x denně. I přes slunečné počasí se kopřivka už neobjevila.

Homeopatie opět zafungovala. Mimo ní je ale vhodné vlastnit i partnera s patřičnými postřehy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Markéta Redlová

Autor: MUDr. Markéta Redlováneurolog, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze