Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podzimní vůně proti splínům

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vítr fouká, sluníčko se někam schovalo, mlha sedá na ramena, listí šustí při každém kroku, prší... To vše k podzimu patří. Ponurá atmosféra podzimních rán i večerů posílena obdobím Dušiček, kdy si vzpomeneme na naše blízké, nás přímo vtahuje do světa nostalgie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Podzimnímu smutnění, vyčerpanosti a pocitům úzkosti je možné předejít také příjemnými vůněmi.

Určitě víte, že esenciální vůně z citrusů pomáhají proti úzkosti a povznášejí mysl:

  • pomeranč – uleví od neklidu i stresové nevolnosti,
  • grep – působí proti podzimním depresím a osvěžuje duši,
  • mandarinka – uvolní napětí, pomůže k vydatnému spánku a je velmi vhodná i pro děti,
  • citron – povzbuzuje, přináší dobrou náladu.

Proti vyčerpání nakapejte do difuzéru některý z těchto éterických olejů:

  • borovice – působí proti únavě a jejím projevům, uvolňuje stres, přináší radost a klid; k masáži použijte ředěný olej – uleví od bolesti svalů i kloubů;
  • rozmarýn – použijte, když se cítíte unavení, pomáhá při úzkosti a pozvedne náladu, podpoří bdělé vnímání, posílí koncentraci; ve formě masážního oleje působí proti bolesti svalů, která se také může objevit v důsledku podzimního splínu; nepoužívejte v těhotenství a pro malé děti;
  • cedr – zmírňuje depresivní stavy, zlepšuje kvalitu spánku, navozuje harmonii.

K navození rovnováhy a pohody nezapomeňte na tyto esenciální oleje:

  • růže – vytváří harmonii a klid,
  • levandule – navozuje relaxaci a přináší klidný a zdravý spánek,
  • citronová tráva – zmírní bolesti hlavy i stavy úzkosti a odbourává stres.

Proti běžné únavě a špatné náladě postačí, když zvolíte univerzální levanduli.

TIP: Jako ve všem i u podzimních splínů platí: Nic netrvá věčně. Ani ranní mlhy, ani pochmurná obloha, ani podzimní smutnění. Vyplatí se vnímat příjemné věci, které nás každodenně potkávají, pečovat o hezké myšlenky, které nám kolikrát jen na vteřinu rozjasní pohled na svět, zaměřit se na vděčnost a bdělé vnímání každičkého okamžiku dne…

Upozornění: Používejte výhradně kvalitní 100% přírodní éterické oleje. Vonné oleje jenom provoní vzduch, ale nemají žádný účinek.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 13:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze