Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nejistota a strach

Autor: Redakce

Tématem strachu ze selhání jsme se v našich článcích zabývali už několikrát. O tom, že je to stále aktuální, svědčí i dotazy z poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tréma a nejistota se mohou projevovat různě. Někdy je to bušení srdce, tlak v hrudníku, pocení a třes rukou apod. Vždy jde ale o totéž: o obavu ze selhání před cizími.

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Mám syna, studuje konzervatoř. Výsledky má výborné, ale začíná mu to trošku přerůstat přes hlavu. Špatně zvládá kritiku, všechno bere osobně. Učitel na hru mu říká, že se snaží tolik, že pak dělá (drobné) chyby. Jsou to rady, ale on to vnímá jako selhání. Došlo k tomu, že se necítí psychicky dobře, nedokáže se uvolnit a má strach, že bude něco špatně. Proto vás prosím, zda byste mi mohla poradit nějaká homeopatika. Moc vám děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, zkuste tyto léky:

  • Lycopodium 15 C – 5 granulí ráno,
  • Staphysagria 15 C – 5 granulí večer,
  • Gelsemium 30 C – 5 granulí před vystoupením, nebo hrou před učitelem.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 04:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze