Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nespavost

Autor: Redakce

Chmurný podzim může způsobit nespavost. Problémy se spaním mohou být záležitostí několika týdnů, jindy jsou vázané na roční období, či na stresovou situaci. Někdy potíže se spánkem způsobí třeba narození dítěte. Pokud potíže přetrvávají, i když je dítě už velké, můžete vyzkoušet pomoc homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Od narození syna před 13 lety mám problémy se spánkem. V noci se víckrát budím, někdy usnu rychle, jindy jsem vzhůru i 1,5 hodiny. Snažím se dodržovat spánkovou hygienu – ulehám kolem 23.00, chodím na procházky, po 17.00 nepiju kávu, čaj… Zkoušela jsem Sédatif PC i různé bylinné preparáty. Zatím nic nepomohlo. Je mi 58 let. Je šance, že se mé potíže upraví?“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla psychiatrička MUDr. Veronika Grossmannová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, určitě můžete pro zlepšení stavu něco udělat. Nepochybně je tento problém psychosomatické povahy. Vždy doporučuji psychoterapii, řekla bych, že nejspíš neefektivního směru. Tam si vyjasníte, co přesně způsobuje, že máte nekvalitní spánek, a co byste potřebovala ke změně.
Z homeopatik navrhuji:

  • Argentum nitricum 15 C – 3 granule 2x denně,
  • Schüsslerovu sůl č. 7 – 2 tablety 3x denně,
  • Rescue Remedy – 2 kapky 4x denně.

Přeji hodně štěstí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:54

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze