Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BELLADONNA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to jeden ze základních léků, které by každý „homeopatický pacient“ měl mít vždy doma či u sebe. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzpomenu si na něj pokaždé, když vidím pacienta s vysokou horečkou, ze kterého teplo přímo sálá a hodně se potí. Nejednou jsem ji využil sám na sobě či na dětech.

Jed Belladonny působí na nervový systém a v důsledku toho se u pacientů setkáváme s velkou přecitlivělostí smyslů. Působí ale také i na vegetativní nervový systém, čímž ovlivní cévy. Důsledkem toho je zrychlení pulsu, bušení srdce, zarudnutí a suchost sliznic. Na kůži se objeví hojné pocení.

Belladonna je lék na horečnaté stavy, ať už doprovází chřipku, rýmu či angíny. Může to ale být i lék na úžeh a úpal. Společným obrazem je vysoká horečka se zarudlým obličejem, lesklýma očima a studenými končetinami.

Doprovází ji vydatné pocení a případně bušivá bolest hlavy.

Zlepšení přináší klid a odpočinek.

Zhoršení přináší světlo, hluk, předklon, pohyb.

Pozn. redakce: Další informace o tomto léku naleznete v naší materii medice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.3.2021 08:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze