Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BELLADONNA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to jeden ze základních léků, které by každý „homeopatický pacient“ měl mít doma či u sebe vždy. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzpomenu si na něj pokaždé, když vidím pacienta s vysokou horečkou, ze kterého teplo přímo sálá a hodně se potí. Nejednou jsem ji využil sám na sobě či na dětech.

Jed Belladonny působí na nervový systém a v důsledku toho se u pacientů setkáváme s velkou přecitlivělostí smyslů. Působí ale také i na vegetativní nervový systém, čímž ovlivní cévy. Důsledkem toho je zrychlení pulsu, bušení srdce, zarudnutí a suchost sliznic. Na kůži se objeví hojné pocení.

Belladonna je lék na horečnaté stavy, ať už doprovází chřipku, rýmu či angíny. Může to ale být i lék na úžeh a úpal. Společným obrazem je vysoká horečka se zarudlým obličejem, lesklýma očima a studenými končetinami.

Doprovází ji vydatné pocení a případně bušivá bolest hlavy.

Zlepšení přináší klid a odpočinek.

Zhoršení přináší světlo, hluk, předklon, pohyb.

Pozn. redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 00:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze