Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék BELLADONNA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to jeden ze základních léků, které by každý „homeopatický pacient“ měl mít doma či u sebe vždy. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzpomenu si na něj pokaždé, když vidím pacienta s vysokou horečkou, ze kterého teplo přímo sálá a hodně se potí. Nejednou jsem ji využil sám na sobě či na dětech.

Jed Belladonny působí na nervový systém a v důsledku toho se u pacientů setkáváme s velkou přecitlivělostí smyslů. Působí ale také i na vegetativní nervový systém, čímž ovlivní cévy. Důsledkem toho je zrychlení pulsu, bušení srdce, zarudnutí a suchost sliznic. Na kůži se objeví hojné pocení.

Belladonna je lék na horečnaté stavy, ať už doprovází chřipku, rýmu či angíny. Může to ale být i lék na úžeh a úpal. Společným obrazem je vysoká horečka se zarudlým obličejem, lesklýma očima a studenými končetinami.

Doprovází ji vydatné pocení a případně bušivá bolest hlavy.

Zlepšení přináší klid a odpočinek.

Zhoršení přináší světlo, hluk, předklon, pohyb.

Pozn. redakce: další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:33

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze