Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolestivost střev u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V předchozím článku jsem se zabývala všeobecně bolestivostí břicha u psů, především u malých plemen, protože tam se tento problém vyskytuje dle mého pozorování mnohem častěji než u větších plemen. Citlivost zažívání u takových drobečků bývá velmi častá, a tak se chci v dnešním článku zaměřit na další část trávicího traktu, a to jsou střeva. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Střevo je všeobecně velmi důležitým orgánem, a pokud tento orgán není v pořádku, není v pořádku jedinec jako takový. Velmi zjednodušeně pak s trávením úzce souvisí i další dva orgány, a to jsou slinivka, která napomáhá k trávení tuků, a játra, jež tvoří žluč, která opět napomáhá trávení. Střevo se dělí na tenké a tlusté. Tenká část je část mezi žaludkem a tlustým střevem. Zde dochází ke vstřebávání důležitých živin. Pokud má pes zánět střev, stěny jsou na pohled při vyšetření sonem silnější, a tím pádem je vstřebávání živin omezené. V tlustém střevě pak dochází k zahuštění stolice a vstřebává se zde voda.

Mým pacientem byl pětiletý pejsek plemene yorkshirský teriér, který trpěl nechutenstvím a chodil nahrbeně. Po sonografickém vyšetření veterinárním lékařem mi majitelka sdělila, že má nafouklá, bolestivá střeva, stěny jsou v některých místech o dost silnější, než by měly být, a že mu byla nasazena dlouhodobá léčba metronidazolem.

Pejsek jakoby cítil, že mu po najezení nebude dobře, odmítal potravu a trpěl nechutenstvím. Jediné, na co měl chuť, byly piškotky. Ty však na střeva nejsou úplně ideální. Dále trpěl občasnými hlenovitými průjmy, někdy se objevila ke konci stolice světlá krev.

Nejprve jsem se snažila podpořit chuť k jídlu těmito homeopatiky: Lycopodium clavatum 9 C v dávkování 3x denně 2 granulky přímo do tlamky, spolu s lékem China 15 C v dávkování 2 granulky 2x denně na doplnění tekutin, protože pejsek kvůli překyselení pil velmi málo.

Na bolestivost střev jsem zvolila „koktejl“ třech homeopatik: Antimonium crudum 9 C + Arsenicum album 9 C + Carbo vegetabilis 15 C. Od každého pejsek dostával zhruba 14 dní 2–3 granulky 3x denně přímo do tlamky zhruba 20 minut před jídlem. S majitelkou jsme se domluvily, že pejska bude krmit v malých dávkách 3x denně.

Po 14 dnech mě majitelka navštívila znovu s o dost veselejším pejskem. Majitelka mi sdělila, že se s veterinárním lékařem domluvila na snížení dávek metronidazolu na osminku dvakrát denně po dobu ještě jednoho měsíce, a my jsme se domluvily, že pejskovi bude zatím dlouhodobě podávat předepsaná homeopatika. Na posílení imunity jsem pak pejskovi ještě doporučila dlouhodobé podávání homeopatického léku Phosphorus 9 C v dávce 1x denně 2 granulky do tlamky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze