Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomoc při zánětu zvukovodu

Autor: Lucie Nestrašilová

Můj muž není „klasickej chlap“ v tom smyslu, že by se chtěl nechat u každé rýmičky opečovávat. Když mu něco je, zaleze si a nikoho s tím neotravuje. A tak tomu bylo i nyní. Vyhledával více klidu, polehával a až třetí den za mnou přišel a říká: „Lukásku, nedala bys mi Oscillo?“

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Tobě něco je?“ ptám se, neb Oscillo chce po mně jen tehdy, když na něj něco leze. „No, už dva dny mě bolí ucho, ale opravdu hodně,“ odpovídá. Nasazuji Oscillo, ale tuším, že jak jde o ucho, nebude to stačit. Druhý den se můj muž vzbudil a bylo vidět, že měl krušnou noc. Říkám mu, že by měl jít na ORL. Jenže dostat ho k lékaři, to je běh na dlouhou trať. Přemýšlím, jak mu pomoci. Nasadím aspoň Oscillo a doufám, že zapojí rozum a na ORL půjde.

Druhý den ráno odjíždím na dva dny do Brna. Ještě před odjezdem mu říkám, že cestu o jeden den odložím. Nechce, že prý vše zvládne. „Je dospělý,“ říkám si, „ví, co dělá. Bude-li to nutné, obratem přijedu.“ I když při myšlence na cestu autem po D1 mě slovo obratem spíše pobaví.

V Brně absolvuji dvě schůzky, třetí mám s mou milou šéfovou, paní doktorkou Ludvíkovou. Vyprávím jí, jak jsem málem nepřijela, co postihlo mého muže a jemně nadávám s tím, že „on k lékaři prostě nepůjde“.

Má milá šéfová mě vyzpovídá, řeknu jí, jak se bolest ucha dle manželových slov projevuje – je silná a setrvalá, zvukovod svědí, z ucha vytéká tekutina, ucho je zalehlé – a dozvím se radu moudré a zkušené lékařky: „Luci, to bude pravděpodobně zánět zvukovodu. Ať si hned vezme Phytolaccu 9 C a Hepar sulfur 15 C, do dvou dnů bude v pořádku.“ Koukám na ni nevěřícně, a i když vím, že jsou její rady vždy trefné, trošku zaváhám, protože ta bolest je vážně silná (když už se k ní můj muž byl ochoten přiznat, musela být opravdu významná).

Píšu domů SMS: „Vezmi si hned 5 granulí Phytolaccy a Hepar sulfuru, za hodinku zavolám, vše Ti vysvětlím.“

Vzhledem k tomu, že jsme nedávno léčili naši Kanie mimo jiné i těmito homeopatickými léky, věděla jsem, že je doma máme. Můj muž poslechl moudré slovo ženy-lékařky, nasadil si doporučená homeopatika, doplnil je Oscillem a do mého příjezdu se poctivě celý den léčil. Pokračoval i další den, vzal si jednu dávku i v noci, protože se mu bolest vracela. Třetí den bolest ucha skutečně zcela odezněla, raději však bral doporučená homeopatika ještě o den déle. Současně si vzal den volna, vyležel se, užil si klidný den a byl fit! Více k tomu není třeba dodat. Další den šel do práce a vyprávěl svým kolegům: „Hele, ta homeopatika mi fakt pomohla!“

Díky, Ilonko!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:22

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze