Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Světový den pro rozvoj informací

Autor: Redakce

24.10. se slaví Světový den pro rozvoj informací, vznikl z popudu OSN v roce 1972. Připomíná nám důležitost informací pro naše rozhodování a náš život. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ve vztahu k homeopatii si pojďme připomenout důležité informace týkající se tzv. Australské studie o homeopatii.

V roce 2015 zveřejnila NHMRC - přední australská veřejná výzkumná organizace - prohlášení, které se šíří po celém světě, v němž uvádí, že homeopatie je neefektivní v léčbě jakýchkoliv onemocnění. Toto prohlášení bylo široce použito a citováno po celém světě s cílem zdiskreditovat homeopatii.

V návaznosti na intenzivní veřejný tlak, NHMRC vydala svou původní zprávu o homeopatii - tzv. First report, která byla vytvořena v roce 2012, ale byla zatajována až do konce srpna 2019.

Odborná i laická veřejnost tedy může nyní vidět plné znění této zprávy, v níž autor uzavírá, že existují „povzbudivé důkazy pro účinnost homeopatie“ v pěti zdravotních oblastech.

Více informací naleznete na webu Homeopatické lékařské asociace.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:09

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze