Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

LÉKAŘI A LÉKÁRNÍCI: HOMEOPATIE ÚČINNĚ POMÁHÁ

Autor: Redakce

Praha 22. října 2019 – Mezinárodní akce skeptiků, která má prokazovat, že homeopatická léčiva nejsou účinná, je založena na přesvědčení, nikoliv na důkazech. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by homeopatie pacientům nepomáhala. Naopak mnoho lékařů a lékárníku v ČR i ve světě upozorňuje, že mají ve své dlouholeté praxi mezi svými pacienty a klienty spoustu příkladů, které ukazují, že je tato metoda účinná. Existují však i studie, které to potvrzují.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

„Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a v praxi ji používám od samého začátku své medicínské kariéry,“ říká lékař homeopat Jaroslav Čupera, člen Homeopatické lékařské asociace (HLA), a dodává: „Největším důkazem účinnosti homeopatie je úspěšně vyléčený pacient, často s medicínsky nejasnou diagnózou.“

Argumenty, že homeopatické přípravky nejsou léky, vyvrací doktorka Ilona Ludvíková, stomatoložka z Brna a předsedkyně HLA: „Doporučujeme homeopatické léky, které schválil SÚKL podle zákona č. 378/2007 Sb. o léčivech.“ Doktorka Ludvíková má vedle stomatologie vystudované též všeobecné lékařství, s homeopatií pracuje víc než dvacet let své lékařské kariéry.

„Kdybych se denně ve své praxi nepřesvědčovala, že je homeopatie pro pacienty užitečná, nic by mě nepřimělo ji využívat. Kromě klasické medicíny se navíc nad rámec svých povinností v klinické homeopatii stále vzdělávám. Jestliže pak mě nebo někoho z mých kolegů někdo nazývá šarlatánem, připadá mi to opravdu nemístné.“

Je těžké přesvědčovat někoho, kdo se už předem rozhodl nazývat homeopatii a jiné komplementární lékařské přístupy šarlatánstvím a kdo uznává jen jediný možný přístup k léčení lidí, a to konvenční léky. Vědecké důkazy o účinnosti homeopatie přitom existují. V databázi PubMED (pubmed.com) lze najít více než 6000 studií o homeopatii a homeopatické léčbě. Mezi její benefity pro pacienta patří mimo jiné i fakt, že ji mohou používat i rizikové skupiny pacientů.

Více informací o homeopatii a vědě najdete například zde.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 11:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze