Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatickou léčebnou metodu zná až 81 % obyvatel České republiky. 68 % uživatelů považuje homeopatickou léčbu za účinnou

Autor: Redakce

Praha, 15. 10. 2019 – Osm z deseti Čechů (až 81 %) ve věku 18–55 let zná pojem homeopatická léčba. Téměř 40 % pak homeopatika zná i z vlastní zkušenosti. To vyplývá z aktuální studie, kterou si nechala zpracovat Homeopatická lékařská asociace, aby zmapovala aktuální povědomí o homeopatii v České republice z pohledu znalosti homeopatie jako léčebné metody.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„S přibývajícím věkem se dostavují znalosti a zkušenosti, ale i důvody k hledání vhodných prostředků k léčbě přibývajících onemocnění a potíží. Podle očekávání tedy i znalost homeopatik roste s věkem, a to i ta aktivní – tedy znalost na základě vlastní zkušenosti. Mezi těmi, kteří vyzkoušeli homeopatika, dlouhodobě jednoznačně dominují ženy,“ řekl HLA Tomáš Kravka, Executive Director MindBridge Consulting a.s.

Homeopatii začínají lidé používat nejčastěji na doporučení svých známých nebo lékaře. Hodnocení vývoje vlastního postoje vůči homeopatii vyznívá rovněž poměrně slibně. Až 31 % respondentů hodnotí vývoj jako pozitivnější, naopak jen 9 % dotazovaných vidí svůj postoj k homeopatii jako horší než v minulosti.

Nejčastěji lidé homeopatii volí zejména k léčbě nemocí zimního období (41 %). Zhruba pětina uživatelů ji používá na léčbu kožních problémů, stejně velký podíl volí homeopatii v případě alergií, stresu a rovněž i jako prevenci (shodně 16 %).

Znalost homeopatie roste s vyšším věkem, vyšším vzděláním i velikostí místa bydliště. Nejlepší znalosti o homeopatii mají lidé z větších měst. 20 % uživatelů homeopatii používá (pro sebe nebo pro někoho blízkého) déle než 5 let. „Za velmi pozitivní a důležitý považuji trend, že je pro pacienty zásadní, že jim homeopatii doporučí lékař,“ říká k výsledkům doktorka Ilona Ludvíková, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace. Dalším rozhodujícím faktorem pro lidi je, že homeopatická léčba je přírodní a bez závažných vedlejších účinků.

Z průzkumu dále vyplynulo, že o účinnosti homeopatických přípravků je zcela přesvědčeno 12 % dotázaných, za spíše účinné je označuje dalších 56 % lidí. Za poslední roky klesl podíl těch, kdo jsou nespokojeni s množstvím, resp. s dostupností informací. Spokojenost projevilo až 60 % respondentů.

Zajímavým ukazatelem jsou důvody, proč lidé nepoužívají homeopatickou léčbu. 45 % respondentů uvedlo, že ji dostatečně nezná, 36 % že nebývají nemocní. Až třetí v pořadí je nejčastěji komunikovaný důvod odpůrců homeopatické léčby, tedy že nebyla prokázána její účinnost. Uvádí ho 32 % dotázaných.

Průzkum provedla v srpnu 2019 agentura MindBridge Consulting a.s. na vzorku internetové populace ve věku 18–55 let.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze