Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sport pod širým nebem i v podzimním počasí? S homeopatií to zvládnete

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Určitě všechny maminky znáte situaci, kdy už je venku plískanice, mrholí, vlezle, přesto naši mladí fotbalisté, atleti, softbalisté atd. mají stále tréninky venku. Ráno sledujete bedlivě, jak asi odpoledne bude, jestli má drobeček s sebou dostatek věcí na převlečení, bude-li pršet a zdali se oblékl, když postává zpocený u hřiště. A tak dětem dáváte rady, kdy, popř. co si vzít na sebe, a ony jen kroutí očima. Naštěstí máme homeopatii, která nás může uklidnit, že i v tomto období se vše dá zvládnout.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatika lze používat jako lék na již vzniklý akutní problém, ale také jako prevenci, kdy infektům z prochladnutí předcházíme.

Velkým pomocníkem jsou následující homeopatické léky. Osvědčené je nasypat 5 granulí zvoleného léku před každým tréninkem či závody do lahve s čistou vodou a malý sportovec bude tento roztok popíjet.

  • Rhus toxicodendron 9 C – lék, kdy je venku zima a vlhko, mrholí a zpocené děti najednou v zimě vychladnou, jelikož například čekají na další závod.
  • Arnica montana 9 C – zlepšuje prokrvení svalů a celkově zlepšuje imunitu u dětí s velkou fyzickou zátěží.
  • Dulcamara 9 C – u dětí, které mají sklon k vlhkému kašli poté, co trénovaly ve vlhkém počasí. Také výborný jako prevence infekcí močových cest, kdy prochladnete od nohou. Obecně je to lék na potíže, které se objeví ve vlhkém a chladném prostředí.

Dojde-li přeci jenom k nastydnutí, podávejte léky ihned od prvních příznaků a velmi často – zase je nejlepší léky rozpustit ve sklenici vody a po douškách nechávat popíjet. Klidně po 10–15 minutách.

  • Aconitum 15 C – lék, kdy náhle došlo k prudké změně počasí, např. večerní a podvečerní zima po slunném dni. Dítě večer uléhá bez známek nemoci a kolem půlnoci se náhle probudí, má vysokou teplotu, nepotí se a je úzkostné z téhle prudké změny.
  • Rhus toxicodendron 9 C – lék vhodný na nachlazení po prochladnutí, jak již bylo zmíněno. Typický je rychlý nástup teploty, neklid, všechny svaly bolí. Nedokáží ležet v klidu v posteli.
  • Belladonna 9 C – vysoká teplota, překrvené a červené tváře, výrazné pocení a velká žízeň.
  • Gelsemium 9 C – dítě je bledé a apatické, nechce pít, hodně spí, má vysokou teplotu. 
Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 07:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze