Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Má vaše dítě strach ze školky či školy?

Autor: Mgr. Martina Rybková

Prázdniny utekly jako voda a děti zase půjdou do školky či školy. Pro některé to bude poprvé. Mnohé děti to zvládnou levou zadní, některé děti se těší, ale mají strach, co je čeká. Citliví jedinci mohou mít s adaptací velké potíže. Dobře vybraná homeopatika mohou udělat velkou službu a ulevit vystresovaným rodičům. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Děti se často potýkají se strachem, který může mít nejrůznější podobu:

 • Strach z odloučení od maminky.
 • Strach, že je maminka již nemá ráda a odkládá je proto do školky.
 • Strach, jestli se jim ostatní děti nebudou smát.
 • Strach mluvit nahlas před třídou spolužáků.
 • Strach z paní učitelky či pana učitele.
 • Strach ze zkoušek, písemek.
 • Strach ze špatných známek apod.

Kromě strachu mohou cítit smutek, nervozitu, hněv, bolesti břicha či hlavy, bývají unavenější.

Homeopatie může těmto citlivým dětem nabídnout šetrnou pomoc v podobě homeopatických léků. Je bez vedlejších nežádoucích účinků a rizika vzniku závislosti.

I v lékarně se mnou občas rodiče konzultují možnost využití homeopatie pro své děti.

Jedním takovým případem je chlapec, 9 let, který si opakovaně po ránu stěžoval na bolest bříška, pociťoval nauzeu až zvracel, byl velmi nervózní, měl strach z testů ve škole. Mé doporučení: Gelsemium 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy 4x denně 4 kapky nebo do pitného režimu.

Dalším případem je chlapec, 3 roky, od nástupu do školky velmi často ráno plakal, nechtěl tam chodit, visel na mamince, měl často rýmu a kašel. Mé doporučení: Pulsatilla 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy 4x denně 4 kapky nebo do pitného režimu.

Po zlepšení stavu nejprve ubereme večerní dávku homeopatického léku a pak postupně ubíráme dny v týdnu do úplného zlepšení. Dále podáváme lék ještě 1 měsíc 1x týdně a během dvou měsíců lék vysadíme.

Při přechodu do školky či školy mohou děti pociťovat nejrůznější pocity, podle kterých můžeme zvažovat homeopatický lék:

 • Dítě, které má strach z očekávaných událostí – Gelsemium 15 C, dítě je slabé a roztřesené, nemůže mluvit ani myslet, často chodí na toaletu, může mít průjem.
 • Dítě, které je agitované až fobické – Argentum nitricum 15 C, dítě je zbrklé, zrychlené, nedokáže v klidu sedět a soustředit se na jednu činnost, nedokončuje daný úkol, může mít průjem.
 • Díte, které je přecitlivělé – Ignatia amara 15 C, pláč se u něj střídá se smíchem, potíže se zlepšují rozptýlením.
 • Dítě, které je nazlobené – Staphysagria 15 C, dítě má pocit nespravedlnosti nebo pocit ublížení, může se v noci pomočovat.
 • Dítě, které je přetížené množstvím povinností – Nux vomica 15 C, dítě je netrpělivé, bývá vzteklé, když se mu nedaří, chce být dobré až nejlepší, může trpět zácpou.

Malým i velkým školákům přeji, ať zažívají ve školce a škole co nejvíce radostných chvilek a vám rodičům dostatek trpělivosti a pevných nervů.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:39

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze