Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má vaše dítě strach ze školky či školy?

Autor: Mgr. Martina Rybková

Máme za sebou první měsíc a půl školního roku. Mnohé děti s nástupem do školních zařízení problém neměly a rychle se adaptovaly, některé se s touto velkou změnou musely doslova poprat a s adaptací měly potíže. U některých citlivých jedinců mohou ale problémy pokračovat i nadále. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Takové děti se často potýkají se strachem, který může mít nejrůznější podobu:

  • Strach, jestli se jim ostatní děti nebudou smát.
  • Strach mluvit nahlas před třídou spolužáků.
  • Strach z paní učitelky či pana učitele.
  • Strach ze zkoušek, písemek.
  • Strach ze špatných známek apod.

Kromě strachu mohou cítit smutek, nervozitu, hněv, bolesti břicha či hlavy, bývají unavenější.

Homeopatie může i těmto citlivým dětem nabídnout šetrnou pomoc v podobě homeopatických léků. Je bez vedlejších nežádoucích účinků a rizika vzniku závislosti.

I v lékarně se mnou občas rodiče konzultují možnost využití homeopatie pro své děti.

Jedním takovým případem je chlapec, 9 let, opakovaně si po ránu stěžuje na bolest bříška, pociťuje nauzeu až zvrací, je velmi nervózní, má strach z testů ve škole. Mé doporučení: Gelsemium 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy.

Dalším případem je chlapec, 3 roky, od nástupu do školky velmi často ráno pláče, nechce tam chodit, visí na matce, má často rýmu a kašel. Mé doporučení: Pulsatilla 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy.

Po zlepšení stavu nejprve ubereme večerní dávku homeopatického léku a pak postupně ubíráme dny v týdnu do úplného zlepšení. Dále podáváme lék ještě 1 měsíc 1x týdně a během dvou měsíců lék vysadíme.

Při přechodu do školky či školy mohou děti pociťovat nejrůznější pocity, podle kterých můžeme zvažovat homeopatický lék:

  • Dítě, které má strach z očekávaných událostí – Gelsemium 15 C, dítě je slabé a roztřesené, nemůže mluvit ani myslet, často chodí na toaletu, může mít průjem.
  • Dítě, které je agitované až fobické – Argentum nitricum 15 C, dítě je zbrklé, zrychlené, nedokáže v klidu sedět a soustředit se na jednu činnost, nedokončuje daný úkol, může mít průjem.
  • Díte, které je přecitlivělé – Ignatia amara 15 C, pláč se u něj střídá se smíchem, potíže se zlepšují rozptýlením.
  • Dítě, které je nazlobené – Staphysagria 15 C, dítě má pocit nespravedlnosti nebo pocit ublížení, může se v noci pomočovat.
  • Dítě, které je přetížené množstvím povinností – Nux vomica 15 C, dítě je netrpělivé, bývá vzteklé, když se mu nedaří, chce být dobré až nejlepší, může trpět zácpou.

Malým i velkým školákům přeji, ať zažívají ve školce a škole co nejvíce radostných chvilek, a vám rodičům dostatek trpělivosti a pevných nervů.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno. Jsem magistrou v lékárně, kterou vedu již několik let. Svůj volný čas trávím v přírodě, běhám, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze