Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má vaše dítě strach ze školky či školy?

Autor: Mgr. Martina Rybková

Máme za sebou první měsíc a půl školního roku. Mnohé děti s nástupem do školních zařízení problém neměly a rychle se adaptovaly, některé se s touto velkou změnou musely doslova poprat a s adaptací měly potíže. U některých citlivých jedinců mohou ale problémy pokračovat i nadále. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Takové děti se často potýkají se strachem, který může mít nejrůznější podobu:

  • Strach, jestli se jim ostatní děti nebudou smát.
  • Strach mluvit nahlas před třídou spolužáků.
  • Strach z paní učitelky či pana učitele.
  • Strach ze zkoušek, písemek.
  • Strach ze špatných známek apod.

Kromě strachu mohou cítit smutek, nervozitu, hněv, bolesti břicha či hlavy, bývají unavenější.

Homeopatie může i těmto citlivým dětem nabídnout šetrnou pomoc v podobě homeopatických léků. Je bez vedlejších nežádoucích účinků a rizika vzniku závislosti.

I v lékarně se mnou občas rodiče konzultují možnost využití homeopatie pro své děti.

Jedním takovým případem je chlapec, 9 let, opakovaně si po ránu stěžuje na bolest bříška, pociťuje nauzeu až zvrací, je velmi nervózní, má strach z testů ve škole. Mé doporučení: Gelsemium 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy.

Dalším případem je chlapec, 3 roky, od nástupu do školky velmi často ráno pláče, nechce tam chodit, visí na matce, má často rýmu a kašel. Mé doporučení: Pulsatilla 15 C – 2x denně ráno a večer 5 granulí + Bachovy kapky Rescue Remedy.

Po zlepšení stavu nejprve ubereme večerní dávku homeopatického léku a pak postupně ubíráme dny v týdnu do úplného zlepšení. Dále podáváme lék ještě 1 měsíc 1x týdně a během dvou měsíců lék vysadíme.

Při přechodu do školky či školy mohou děti pociťovat nejrůznější pocity, podle kterých můžeme zvažovat homeopatický lék:

  • Dítě, které má strach z očekávaných událostí – Gelsemium 15 C, dítě je slabé a roztřesené, nemůže mluvit ani myslet, často chodí na toaletu, může mít průjem.
  • Dítě, které je agitované až fobické – Argentum nitricum 15 C, dítě je zbrklé, zrychlené, nedokáže v klidu sedět a soustředit se na jednu činnost, nedokončuje daný úkol, může mít průjem.
  • Díte, které je přecitlivělé – Ignatia amara 15 C, pláč se u něj střídá se smíchem, potíže se zlepšují rozptýlením.
  • Dítě, které je nazlobené – Staphysagria 15 C, dítě má pocit nespravedlnosti nebo pocit ublížení, může se v noci pomočovat.
  • Dítě, které je přetížené množstvím povinností – Nux vomica 15 C, dítě je netrpělivé, bývá vzteklé, když se mu nedaří, chce být dobré až nejlepší, může trpět zácpou.

Malým i velkým školákům přeji, ať zažívají ve školce a škole co nejvíce radostných chvilek, a vám rodičům dostatek trpělivosti a pevných nervů.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno. Jsem magistrou v lékárně, kterou vedu již několik let. Svůj volný čas trávím v přírodě, běhám, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 02:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze