Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tisková zpráva ECH - Australská studie o homeopatii

Autor: Externí zdroj

V roce 2015 zveřejnil NHMRC - přední australská veřejná výzkumná organizace - prohlášení, které se šíří po celém světě, v němž uvádí, že homeopatie je neefektivní v léčbě jakýchkoliv onemocnění. Toto prohlášení bylo široce použito a citováno po celém světě s cílem zdiskreditovat homeopatii. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V návaznosti na intenzivní veřejný tlak, NHMRC nyní vydal svou původní zprávu o homeopatii, která byla vytvořena v roce 2012, ale byla zatajována až do konce srpna 2019.

Podle generální ředitelky NHMRC, prof. Anne Kelso, by mělo být předchozí tvrzení revidované: "Na rozdíl od některých tvrzení, studie nedošla k závěru, že homeopatie je neúčinná" (prohlášení generálního ředitele, 26 srpna 2019).

Návrh zprávy z roku 2012 je ve skutečnosti mnohem více pozitivní než druhá australská zpráva NHMRC, která byla zveřejněna v roce 2015. Jak je uvedeno v jejích závěrech, první zpráva nalezla "povzbuzující důkazy o účinnosti homeopatie" v léčbě pěti zdravotních obtíží, a to včetně zánětu středního ucha (ušních infekcí), infekcí horních cest dýchacích u dospělých a některé z nežádoucích účinků léčby onkologických onemocnění.

Důsledky zavádějící druhé zprávy poškodily celý homeopatický sektor, podnítily předsudky a poškodily rozvoj homeopatie; přístup pacientů k homeopatii je tak v mnoha zemích v ohrožení.

Evropský výbor pro homeopatii (ECH), který zastupuje lékaře s další kvalifikací v homeopatii v celé Evropě, se snaží o transparentní a důvěryhodné sdělení týkající se této otázky, a to jak v zájmu bezpečnosti pacientů, tak i o volný přístup k léčbě dle vlastní volby. 

Více se dočtete na webu Homeopatické lékařské asociace: www.hla-homeopatie.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 17:43

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze