Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie a interrupce

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

V dnešní době je opět interrupce hodně diskutované téma, už jen z toho důvodu, že naše vyšetřovací metody dosáhly takového stupně, že je možné sledovat vývoj dítěte v děloze, takže víme, jak se plod chová, je-li ohrožen a díky technické vyspělosti se zachraňují i děti, které se narodí např. už ve 25. týdnu těhotenství (možnost provést interrupci je dnes do 28. týdne). 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatie je metoda regulativní, takže má dobré výsledky u neplodností, opakovaných potratů, předčasných porodů, ale dokáže pomoci i ženě, která se z nějakého důvodu musela rozhodnout pro ukončení těhotenství, se všemi jeho fyzickými i psychickými důsledky.

Prožitek ztráty dítěte ať už cíleně, či při spontánním potratu, je vždy hluboký. Na povrchu to může vypadat, že se nic neděje, ale v podvědomí ženy zůstává hluboká rána. Kromě toho, zvláště u mladých dívek, často i strach, zda po prodělané interrupci bude možné někdy v budoucnu znovu otěhotnět. Samozřejmě tento zákrok prožívá každá žena po svém, dle své povahy, zdraví, ale i podpory v okolí.

I když je homeopatie metodou individuální, lék se vybírá tzv. „ na míru“, přesto lze vybrat některé základní léky, které jsou v případě nutného zákroku pro všechny ženy stejné.

 • Základním lékem na fyzické úrovni je lék Arnica montana 9 C, který podáváme 3x denně 5 granulí den před zákrokem a nejméně 2 týdny po něm. Lék působí na zhojení zranění sliznice, zmírňuje krvácení a zrychluje regeneraci. Před zákrokem a po něm je vhodné podat jednu dávku léku Oscillococcinum, který výrazně posílí imunitu po zákroku.
 • Další nezbytný lék je Staphysagria 15 C. Lék podáváme až po zákroku, 2x denně 5 granulí. Působí také na hojení zranění, ale nejen na fyzické úrovni. Je to lék, který pomáhá řešit všechny nepříjemné zákroky v genitální oblasti, které narušují intimní oblast ženy. Lék podáváme 10 dnů.
 • Další v pořadí je lék Phosphorus 9 C, který podáváme den před zákrokem (3x denně 5 granulí) a několik dnů po zákroku na krvácení. Pokud je krvácení v normě, můžeme lék vysadit za 2–3 dny.
 • Vzhledem k narkóze, i krátkodobé, která má špatný vliv na játra, podáváme po zákroku lék Nux vomica 9 C, jeden až dva dny 3x denně 5 granulí.

Na psychický stav ženy po zákroku vybíráme léky podle pocitů.

 • Je-li žena plačtivá, podáváme lék Pulsatilla 15 C 3x denně 5 granulí až do normalizace stavu.
 • Pokud převládá hluboký smutek, který se ale většinou nemanifestuje slzami, podáváme lék Natrum muriaticum 15 C 3x denně 5 granulí.
 • U žen, které trpí strachem, můžeme už před zákrokem podávat lék Gelsemium 15 C 3x denně 5 granulí.
 • Pokud má žena panický strach, který ji přepadá náhle, podáváme lék Aconitum 30 C 2–3x denně 5 granulí.
 • Při špatném snášení bolesti a strachu z ní, podáváme lék Chamomilla 15 C 3x denně 5 granulí.
 • Je-li žena po interrupci výrazně zesláblá, velmi unavená a nemůže se dostat zpět do kondice, podáváme lék Kalium carbonicum 9 C 3x denně 5 granulí, několik týdnů až do normalizace stavu.
 • Při velké únavě, která je spojená i s psychickým vyčerpáním a řadou dlouhodobých starostí, které často nemají řešení, podáváme lék Phosphoricum acidum 15 C 3x denně 5 granulí.

Po těchto zákrocích je vhodný delší odstup od dalšího těhotenství, aby mohlo dojít k dobré regeneraci organismu. Pokud má žena po prodělané interrupci problém s následným chtěným otěhotněním, podáváme léky Arnica 15 C 2x denně 5 granulí, Staphysagria 15 C 2x denně 5 granulí 2–3 týdny a pak nasazujeme lék Luteinum 5 C 1x denně 5 granulí od 5. do 25. dne cyklu (1. den cyklu je první den menstruace). Pokud se otěhotnění nepodaří během 4 měsíců, je vhodné navštívit lékaře homeopata, který vybere léky cíleně po komplexním vyšetření.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze