Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ach ty zuby

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Kdo by to neznal! Asi každého z nás někdy během života potrápila bolest zubů. Ať už v dětství při prořezávání prvních zoubků, nebo při růstu stoliček. A což tehdy, když se objeví zubní kaz či problémy s dásněmi? Tak ostrá, bodová bolest, která jde jen stěží vydržet bez nějaké medikace nebo opatření.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mnoha potížím lze předejít správnou dentální hygienou, obzvláště správným a hlavně pravidelným čištěním nejen zubů, ale i mezizubních prostorů. Se správnou technikou čištění může pomoci nejen ošetřující zubní lékař, ale i dentální hygienistka, která s námi dentální hygienu nacvičí a pomůže nám odstranit špatné návyky.

Vše, co do úst vložíme, ovlivňuje zdraví našich zubů. Přebytek volných cukrů, které poškozují zubní sklovinu, může pocházet nejen ze sladkostí a slazených nápojů, ale i ze zdravých svačinek a doplňků pro sportovce. Kyseliny z přemíry ovocných čajů i bílého vína mohou rovněž naleptat zubní sklovinu. I zdravé potraviny mohou sklovinu narušit a otevřít cestu pro zubní kaz.

Sama jsem se o tom ve velmi nedávné době přesvědčila. Kaz, schovaný před zubařem v mezizubním prostoru, čekal, až jej rentgen odhalí. Do té doby jsem si varovných příznaků moc nevšímala, nějak nebyl čas se jimi zabývat. Zub nebolel, kaz pilně pracoval a pracoval. A najednou BUM!!! Vše najednou - prudká bodavá bolest, kapsa se zánětem, otevření zubu, čištění kanálků, nepřístupný kanálek se zánětem, antibiotika, uzavření a velmi rychlé opětovné otevření zubu. Po mnoha letech jsem sáhla po ibuprofenu. Bez homeopatie by bylo mnohem hůř. Takto to odneslo jen několik tablet ibuprofenu za devět měsíců léčby.

Největší oporou mi byla kombinace několika homeopatických léků.

Na prvním místě zmíním Hypericum perforatum 15 C. Tento úžasný lék je vyráběn z třezalky a velice silně působí na bolesti, které jdou po dráze nervu. Na všechny ostré vystřelující bolesti má tento lék zamířeno. Hotový balzám na bolavý zub. K zaléčení zánětu jsem do kombinace přidala ještě Pyrogenium 9 C a Hepar sulfur 15 C, které podpořily účinek antibiotik. Vzhledem k otiskům zubů na jazyku nejen po ránu, ale i přes den, jsem do kombinace zařadila také Mercurius solubilis 9 C. Namíchaný koktejl jsem několikrát během léčby zopakovala - podle aktuálního stavu.

Nyní mám zub již uzavřený, a pokud zůstane i nadále klidný, čeká jej korunka.

Při bolesti zubů je možné použít i jiná homeopatika

Zmíním ještě aspoň dvě. Belladonna 9 C je vhodná při tepavé bolesti, kdy dáseň může být červená a překrvená. V akutním stavu dávkovat i po 15 minutách.

U bolestí zubů bychom neměli zapomenout na Apis mellifica 15 C - lék na růžový otok s bodavými bolestmi zlepšený studenými obklady.

Žádná homeopatika však nenahradí návštěvu zubaře a pravidelnou péči o zuby. Proto ji neoddalujte. Vlastní zuby žádná sebelepší zubní protéza nenahradí. Přeji Vám dlouhý život s vlastními nebolavými zuby.

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:20

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze