Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivé břicho u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V chovu malých psů plemene yorkshirský teriér jsem se mnohokrát setkala s bolestivostí břicha, různými zánětlivými procesy, chronickým zánětem střev, ublinkáváním, překyselením žaludku, nechutenstvím a dalšími projevy gastrointestinálního traktu, které trápí především malá plemena psů. Z vlastních zkušeností jsem pak mohla čerpat a dovolit si pomoci pejskům svých klientů, kteří mě oslovili jak přes internet, nebo osobně při návštěvě v salonu na úpravu psů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Vždy se dívám na jedince jako celek. Hodně velkou roli hraje jeho povaha. Pokud je unaříkaný, hysterický a velmi citlivý na dotek, přistupuji k němu jinak než k jedinci, který je sebevědomý, kamarádský a ve své povaze stabilní, tzn. nic ho nerozhází a nevyvede z míry. Musím též podotknout, že mnohdy platí pravidlo, jaký páníček, takový jeho pes.

Občas mi chovatelé volají, co mají dělat s vrhem štěňátek, která trpí „prdíky“, naříkají po každém nakrmení a neklidně lezou. Fena je pak z takového vrhu také neklidná.

Dostáváme se k léčbě pomocí homeopatik, která zde perfektně funguje. Jen musím opět podotknout, že je třeba vyloučit veterinářem jakoukoli jinou možnou příčinu, např. v podobě cizího tělesa (tam nám samozřejmě homeopatika nepomohou, mohou max. urychlit proces hojení po vyndání uvízlého tělesa), nádorů a jiných vážných nedostatků, které souvisí s trávením, jako je např. onemocnění slinivky břišní, chronický zánět GIT, který je mnohdy bohužel třeba léčit i kortikoidy, chemoterapeutiky apod. Vše je tedy ve spolupráci s veterinárním lékařem, který vyloučí vážné příčiny, spolu vše zkonzultujeme a můžeme podpořit bříško homeopatiky.

U maličkých štěňat, která trpí plynatostí a po nakrmení naříkají, s oblibou používám Nux vomicu 9 C. Rozpustím v 10ml stříkačce 5 granulek, podávám postiženému jedinci po každém nakrmení a postupně snižuji frekvenci podávání zhruba po týdnu. Výsledek je vidět prakticky už během prvního dne podávání.

Pokud je pes hltavý a žravý, dostává do sebe spoustu vzduchu. Po nakrmení takový jedinec chodí nahrbeně a je velmi neklidný. Potřebuje si říhnout a nejde mu to. U těchto jedinců se mi osvědčilo podávat Antimonium crudum 9 C před jídlem i po jídle 2–3 granulky.

U citlivého jedince, který je nimravý v jídle, unaříkaný, hysterický a citově labilní, použiji kombinaci Phosphorus 9 C + Lycopodium clavatum 9 C + Colocynthis 30 C. Od každého 2 granulky podávám vše dohromady přímo do tlamky. Nerozpouštím.

U klidných jedinců, vyrovnaných, v klidu a pravidelně žeroucích, kde není důvod k problému a přeci se problém vyskytuje, podávám Arsenicum album 9 C 2x denně 2–3 granulky.

Poměrně častý problém u psů je reflux. Strava se psům po nažrání neustále vrací do tlamy. Je jim to samozřejmě nepříjemné a vzhledem k vysoké kyselosti žaludečních šťáv to neprospívá ani zubům. Zřídkakdy dochází i k tomu, že vidíme psa ublinkout jako malé novorozeně po nakojení. V tomto případě nasadím lék Asa foetida 9 C, a to zpočátku alespoň 3x denně 3 granulky přímo do tlamky. Vždy je vhodné podávat alespoň 15 minut před jídlem.

Poslední a častý problém je pak žraní hovínek, ať už po sobě, nebo kočičích. To samozřejmě také často vede k bolestivosti břicha. Zde se mi osvědčilo střídat potenci Sulfur 9–15 C 2x denně 2 granulky. Další vhodné homeopatikum je Blatta orientalis 5 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Také můžete zkusit dát si na prst kapku tekutého polévkového Magi a nechat psa olíznout nebo je výborný přípravek Aminosol.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 04:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze