Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivé břicho u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V chovu malých psů plemene yorkshirský teriér jsem se mnohokrát setkala s bolestivostí břicha, různými zánětlivými procesy, chronickým zánětem střev, ublinkáváním, překyselením žaludku, nechutenstvím a dalšími projevy gastrointestinálního traktu, které trápí především malá plemena psů. Z vlastních zkušeností jsem pak mohla čerpat a dovolit si pomoci pejskům svých klientů, kteří mě oslovili jak přes internet, nebo osobně při návštěvě v salonu na úpravu psů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Vždy se dívám na jedince jako celek. Hodně velkou roli hraje jeho povaha. Pokud je unaříkaný, hysterický a velmi citlivý na dotek, přistupuji k němu jinak než k jedinci, který je sebevědomý, kamarádský a ve své povaze stabilní, tzn. nic ho nerozhází a nevyvede z míry. Musím též podotknout, že mnohdy platí pravidlo, jaký páníček, takový jeho pes.

Občas mi chovatelé volají, co mají dělat s vrhem štěňátek, která trpí „prdíky“, naříkají po každém nakrmení a neklidně lezou. Fena je pak z takového vrhu také neklidná.

Dostáváme se k léčbě pomocí homeopatik, která zde perfektně funguje. Jen musím opět podotknout, že je třeba vyloučit veterinářem jakoukoli jinou možnou příčinu, např. v podobě cizího tělesa (tam nám samozřejmě homeopatika nepomohou, mohou max. urychlit proces hojení po vyndání uvízlého tělesa), nádorů a jiných vážných nedostatků, které souvisí s trávením, jako je např. onemocnění slinivky břišní, chronický zánět GIT, který je mnohdy bohužel třeba léčit i kortikoidy, chemoterapeutiky apod. Vše je tedy ve spolupráci s veterinárním lékařem, který vyloučí vážné příčiny, spolu vše zkonzultujeme a můžeme podpořit bříško homeopatiky.

U maličkých štěňat, která trpí plynatostí a po nakrmení naříkají, s oblibou používám Nux vomicu 9 C. Rozpustím v 10ml stříkačce 5 granulek, podávám postiženému jedinci po každém nakrmení a postupně snižuji frekvenci podávání zhruba po týdnu. Výsledek je vidět prakticky už během prvního dne podávání.

Pokud je pes hltavý a žravý, dostává do sebe spoustu vzduchu. Po nakrmení takový jedinec chodí nahrbeně a je velmi neklidný. Potřebuje si říhnout a nejde mu to. U těchto jedinců se mi osvědčilo podávat Antimonium crudum 9 C před jídlem i po jídle 2–3 granulky.

U citlivého jedince, který je nimravý v jídle, unaříkaný, hysterický a citově labilní, použiji kombinaci Phosphorus 9 C + Lycopodium clavatum 9 C + Colocynthis 30 C. Od každého 2 granulky podávám vše dohromady přímo do tlamky. Nerozpouštím.

U klidných jedinců, vyrovnaných, v klidu a pravidelně žeroucích, kde není důvod k problému a přeci se problém vyskytuje, podávám Arsenicum album 9 C 2x denně 2–3 granulky.

Poměrně častý problém u psů je reflux. Strava se psům po nažrání neustále vrací do tlamy. Je jim to samozřejmě nepříjemné a vzhledem k vysoké kyselosti žaludečních šťáv to neprospívá ani zubům. Zřídkakdy dochází i k tomu, že vidíme psa ublinkout jako malé novorozeně po nakojení. V tomto případě nasadím lék Asa foetida 9 C, a to zpočátku alespoň 3x denně 3 granulky přímo do tlamky. Vždy je vhodné podávat alespoň 15 minut před jídlem.

Poslední a častý problém je pak žraní hovínek, ať už po sobě, nebo kočičích. To samozřejmě také často vede k bolestivosti břicha. Zde se mi osvědčilo střídat potenci Sulfur 9–15 C 2x denně 2 granulky. Další vhodné homeopatikum je Blatta orientalis 5 C v dávkování 2 granulky 1x denně. Také můžete zkusit dát si na prst kapku tekutého polévkového Magi a nechat psa olíznout nebo je výborný přípravek Aminosol.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze