Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Deset důvodů pro homeopatii

Autor: Redakce

Jaké jsou hlavní důvody, proč používat homeopatii? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  1. Přirozený účinek. Homeopatie funguje povzbuzením přirozených obranných mechanismů, které zvýší odolnost vůči infekcím a sníží náchylnost k nemocem. Byť se jedná o jemnou léčbu, její účinky jsou hluboké a dlouhotrvající.
  2. Zdraví a pohoda. Homeopatie, než by jen řešila příznaky, zlepšuje zdraví především celkově. Léčí celého člověka s tím, že působí na mentální a emocionální rovině, stejně jako na rovině fyzické. Přináší rovnováhu v celkovém zdravotním stavu, zvyšuje pocit životní pohody a zvyšuje i kvalitu života.
  3. Účinná léčba. Při správném použití může být homeopatie extrémně účinný systém medicíny, který přináší dlouhotrvající úlevu od mnoha akutních i chronických nemocí a potíží.
  4. Nemá škodlivé vedlejší účinky. Homeopatická léčba nabízí jemný a neinvazivní přístup ke zdraví bez vedlejších účinků, rizika závislosti či abstinenčních příznaků.
  5. Cenově efektivní. Homeopatické léky jsou překvapivě nenákladné ve srovnání s volně prodejnými léky či některými léky na předpis.
  6. Rychlá úleva v akutních stavech. Homeopatie může být použita pro samoléčbu doma či na cestách jako rychlá pomoc a úleva u menších zdravotních problémů, jako jsou drobná poranění, vymknutí kloubů, poštípání hmyzem či trávicí potíže. Nicméně vážnější či déle trvající potíže by měly být léčeny kvalifikovaným homeopatem.
  7. Není testována na zvířatech. Homeopatické léky jsou zkoušeny výhradně na zdravých lidech tak, abychom mohli poznat celkový účinek každého léku.
  8. Komplementární medicína. Homeopatie může být užita nezávisle a nebo společně s konvenčními léky či jinými terapiemi. Může zmírnit nepříjemné vedlejší účinky konvenční léčby (jako je například chemoterapie).
  9. Nezatěžuje životní prostředí. Homeopatie nemá škodlivé dopady na životní prostředí. Při výrobě neplýtvá energiemi či přírodními zdroji a neznečišťuje vodní zdroje, oceány ani skládky. Homeopatie je prostě zelená medicína!
  10. Medicína budoucnosti. Homeopatie je ve světě široce používána, je dostupná ve většině zemí a získává si stále větší popularitu jako alternativní či komplementární systém ke konvenční medicíně.

Překlad: MUDr. Jaroslav Čupera

Zdroj: Canadian Society of Homeopaths

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:40

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze