Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Prevence nachlazení před plaveckým kurzem

Autor: Redakce

Po horkých letních dnech děti zasedly do školních lavic a některé z nich se rovnou mohou těšit na kurzy plavání. Některé malinké děti zase čeká cvičení s maminkou v bazénu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Obecně jsou plavecké kurzy a cvičení ve vodě přínosné po vícero stránkách. Plavání je jedním ze způsobů otužování. Děti si při něm krásně protáhnou záda, která jsou namáhaná několikahodinovým sezením ve školní lavici. Ve vodě se svaly namáhají, takže se děti nejenže učí plavat, ale zároveň posilují. Pro zdatnější plavce je plavání způsob relaxace a regenerace. Pravidelné plavání je vhodné pro všechny věkové kategorie – od malých dětí až po seniory.

„Dobrý den, paní doktorko,
máme roční dcerku a chtěl bych jí teď v nadcházejícím podzimu, kdy budeme chodit plavat, podávat něco na imunitu. Sám používám Oscillococcinum, ale nevím, jestli ho můžu využít i u dcery a jak? Doporučíte mi případně něco jiného? Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,
Oscillococcinum můžete podávat dítěti bez obav. Půl tubičky by pro tak malé dítě mělo stačit. K tomu můžete podávat v den plavání lék Influenzinum 15 C. Je to homeopatikum přímo na prevenci chřipkového viru. S podáváním začněte až při zhoršení počasí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:15

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze