Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék ACONITUM NAPELLUS?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

K tomuhle léku začnu příhodou, kdy jsem o homeopatii neměl ani tušení. Když mi bylo „náct“, byl jsem s rodiči pracovat na zahradě, která byla mimo dům v zahrádkářské kolonii. Záhonky, keře, stromy, ale moc možností schovat se při nepříznivém počasí tady nebylo. Vyrazili jsme v horkém letním odpoledni sklidit nějakou úrodu. Náhle zafoukal studený vítr, objevil se černý mrak a prudká letní bouřka. Samozřejmě jsme během chvilky promokli, že na nás nebyla suchá nit. A pak ještě jít pěšky domů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I když jsem se doma převlékl do suchého oblečení, za pár hodin jsem začal cítit vnitřní horkost, začal jsem kýchat a večer vyskočila teplota nad 38. Druhý den se mi spustila rýma a tohle zahradničení jsem pořádně odstonal.

Kdybych v té době znal homeopatii, zachránil by mě lék Aconitum napellus.

Aconitum je lék indikovaný všude tam, kde je prudký nástup příznaků, zejména horečky, a nebo kde se setkáme s prudkým emočním šokem spojeným s ohrožením života.

Je to výborný lék na první stadia nachlazení, rýmy či chřipky, kde se potíže objeví téměř z plného zdraví, náhle a kolem půlnoci. Nemocný má přecitlivělé smysly, je neklidný, úzkostný a v této situaci může mít až strach ze smrti. Bolesti jsou nesnesitelné a doprovází je lokální necitlivost nebo brnění (například při zánětu trojklanného nervu pro prochlazení).

Je to hlavní lék na následky prudkého prochlazení, profouknutí ledovým větrem, studené promoknutí a nebo pád do studené vody.

Nemocný má suchou a horkou kůži, má velkou žízeň a jeho potíže se zhorší teplem. Zlepšení nastává v okamžiku, kdy se objeví pocení, čerstvým vzduchem a nebo odpočinkem.

Protože dnes už o homeopatii něco vím a vím, jak „zázračným lékem“ je Aconitum, vždycky, když nechtěně prochladnu, vezmu si 5 granulí hned, jak je to možné. V naprosté většině případů se žádná nemoc nerozvine. A stejnou zkušenost mají i moji pacienti.

Pozn. redakce - další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:45

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze