Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék ACONITUM NAPELLUS?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

K tomuhle léku začnu příhodou, kdy jsem o homeopatii neměl ani tušení. Když mi bylo „náct“, byl jsem s rodiči pracovat na zahradě, která byla mimo dům v zahrádkářské kolonii. Záhonky, keře, stromy, ale moc možností schovat se při nepříznivém počasí tady nebylo. Vyrazili jsme v horkém letním odpoledni sklidit nějakou úrodu. Náhle zafoukal studený vítr, objevil se černý mrak a prudká letní bouřka. Samozřejmě jsme během chvilky promokli, že na nás nebyla suchá nit. A pak ještě jít pěšky domů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

I když jsem se doma převlékl do suchého oblečení, za pár hodin jsem začal cítit vnitřní horkost, začal jsem kýchat a večer vyskočila teplota nad 38. Druhý den se mi spustila rýma a tohle zahradničení jsem pořádně odstonal.

Kdybych v té době znal homeopatii, zachránil by mě lék Aconitum napellus.

Aconitum je lék indikovaný všude tam, kde je prudký nástup příznaků, zejména horečky, a nebo kde se setkáme s prudkým emočním šokem spojeným s ohrožením života.

Je to výborný lék na první stadia nachlazení, rýmy či chřipky, kde se potíže objeví téměř z plného zdraví, náhle a kolem půlnoci. Nemocný má přecitlivělé smysly, je neklidný, úzkostný a v této situaci může mít až strach ze smrti. Bolesti jsou nesnesitelné a doprovází je lokální necitlivost nebo brnění (například při zánětu trojklanného nervu pro prochlazení).

Je to hlavní lék na následky prudkého prochlazení, profouknutí ledovým větrem, studené promoknutí a nebo pád do studené vody.

Nemocný má suchou a horkou kůži, má velkou žízeň a jeho potíže se zhorší teplem. Zlepšení nastává v okamžiku, kdy se objeví pocení, čerstvým vzduchem a nebo odpočinkem.

Protože dnes už o homeopatii něco vím a vím, jak „zázračným lékem“ je Aconitum, vždycky, když nechtěně prochladnu, vezmu si 5 granulí hned, jak je to možné. V naprosté většině případů se žádná nemoc nerozvine. A stejnou zkušenost mají i moji pacienti.

Pozn. redakce - další informace o tomto léku naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze