Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolest v krku

Autor: Redakce

Bolest v krku je jedno z nejčastějších onemocnění zejména podzimního a zimního období. Při mnoha akutních onemocněních hrdla dobře učinkují homepatické léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Proč použít homeopatika?

 • Konzultace týkající se bolestí v krku se potýká s otázkou - není potřeba předepsat antibiotickou léčbu? Streptest nám umožní vyšetřit přítomnost Streptococcus pyogenes a při pozitivním nálezu nás nutí předepsat antibiotika. Vedle těchto případů je většina případů bolestí v krku původu virového a lehce zánětlivého. V těchto případech je homeopatie dobrou volbou v léčbě zánětu a bolesti.
 • Homeopatie je rovněž účinná v prevenci recidiv.


Přínos homeopatie:

 • Homeopatická léčba může být použita ve dvou případech: buďto samostatně při negativním Streptestu nebo společně s antibiotiky.
 • Jako vždy je i v tomto případě homeopatická léčba adaptována na různé typy bolestí, rozdílných zejména podle lokalizace, iradiace a podle vzhledu hrdla.
 • Ať se jedná o banální faryngitidu, tonsilitidu, či infekční mononukleózu, léčba účinkuje:
 1. na úrovni zmírnění bolesti
 2. na úrovni zmírnění zánětu.

Naše rady:

 • S léčbou začít rychle.
 • Homeopatická léčba může být užívána společně s antibiotiky.
 • Pacient by měl přijít na kontrolu, jestliže nedojde ke zlepšení do 48 hodin.

 Homeopatická lékárnička:

 • Belladonna 9 C, 5 granulí každou hodinu - rudé a suché hrdlo, spastická bolest při polykání, oscilující horečka, žízeň
 • Hepar sulfur 9 C, 5 granulí každou hodinu (vhodná současná léčba antibiotiky) - bolesti připomínající zapíchnutou třísku, zlepšení teplem, citlivé zvětšené uzliny, adenopatie
 • Lachesis mutus 9 C, 5 granulí každou hodinu - jasně červené sliznice, nepříjemný pocit konstrikce v krku, nemůže nic polykat, lokalizace zejména vlevo
 • Mercurius solubilis 9 C, 5 granulí každou hodinu - červené hrdlo, oteklé a povleklé tonsily, povleklý jazyk, na kterém je patrný otisk zubů, horečka a pocení, prevence recidiv
 • Mercurius cyanathus 15 C, 5 granulí každou hodinu - Vincentova angína nebo mononukleóza, hrdlo povleklé pablánami, celková slabost
 • Oscilococcinum, 3 dávky v odstupu 6 hodin - při virovém onemocnění
 • Phytolacca 9 C, 5 granulí každou hodinu - bolest při polykání, která vyzařuje do uší, celkový chřipkový syndrom

Střípky z praxe:

Nemocný, přichází pro bolesti v krku. Má teplotu 38°C a potí se. Hrdlo je zarudlé, tonsily zvětšené, povleklý jazyk a na něm patrné otisky zubů. Streptest je negativní. Doporučená efektivní léčba: Oscilococcinum, 3 dávky s odstupem 6 hodin. Belladonna 9 C, Mercurius solubilis 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Muž, 50 let, má již dva dny bolesti v krku při polykání. Objektivně zjišťujeme zarudlé hrdlo, zejména patrové oblouky. Necítí se dobře, bolí ho celé tělo a má zvýšenou teplotu 37,8°C. Bolest se zhoršuje při polykání a vystřeluje do uší. Doporučená efektivní léčba: Belladonna 9 C, Phytolacca 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Nemocný, přichází s angínou. Hrdlo je rudé, jedna tonzila zvětšená a rudá; bolest jako od zabodnuté třísky, teplota 39°C. Pacient se potí, má třesavku a celou noc bolestí nespal. Streptest je pozitivní. Užívá ATB. Doporučená efektivní léčba: Mercurius solubilis 9 C, Hepar sulfur 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:49

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze