Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest v krku

Autor: Redakce

Bolest v krku je jedno z nejčastějších onemocnění zejména podzimního a zimního období. Při mnoha akutních onemocněních hrdla dobře učinkují homepatické léky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

PROČ POUŽÍT HOMEOPATIKA?

 • Konzultace týkající se bolestí v krku se potýká s otázkou - není potřeba předepsat antibiotickou léčbu? Streptest nám umožní vyšetřit přítomnost Streptococcus pyogenes a při pozitivním nálezu nás nutí předepsat antibiotika. Vedle těchto případů je většina případů bolestí v krku původu virového a lehce zánětlivého. V těchto případech je homeopatie dobrou volbou v léčbě zánětu a bolesti.
 • Homeopatie je rovněž účinná v prevenci recidiv.


PŘÍNOS HOMEOPATIE:

 • Homeopatická léčba může být použita ve dvou případech: buďto samostatně při negativním Streptestu nebo společně s antibiotiky.
 • Jako vždy je i v tomto případě homeopatická léčba adaptována na různé typy bolestí, rozdílných zejména podle lokalizace, iradiace a podle vzhledu hrdla.
 • Ať se jedná o banální faryngitidu, tonsilitidu, či infekční mononukleózu, léčba účinkuje:
 1. na úrovni zmírnění bolesti
 2. na úrovni zmírnění zánětu.

NAŠE RADY:

 • S léčbou začít rychle.
 • Homeopatická léčba může být užívána společně s antibiotiky.
 • Pacient by měl přijít na kontrolu, jestliže nedojde ke zlepšení do 48 hodin.

 HOMEOPATICKÁ LÉKÁRNIČKA:

 • Belladonna 9 C, 5 granulí každou hodinu - rudé a suché hrdlo, spastická bolest při polykání, oscilující horečka, žízeň
 • Hepar sulfur 9 C, 5 granulí každou hodinu (vhodná současná léčba antibiotiky) - bolesti připomínající zapíchnutou třísku, zlepšení teplem, citlivé zvětšené uzliny, adenopatie
 • Lachesis mutus 9 C, 5 granulí každou hodinu - jasně červené sliznice, nepříjemný pocit konstrikce v krku, nemůže nic polykat, lokalizace zejména vlevo
 • Mercurius solubilis 9 C, 5 granulí každou hodinu - červené hrdlo, oteklé a povleklé tonsily, povleklý jazyk, na kterém je patrný otisk zubů, horečka a pocení, prevence recidiv
 • Mercurius cyanathus 15 C, 5 granulí každou hodinu - Vincentova angína nebo mononukleóza, hrdlo povleklé pablánami, celková slabost
 • Oscilococcinum, 3 dávky v odstupu 6 hodin - při virovém onemocnění
 • Phytolacca 9 C, 5 granulí každou hodinu - bolest při polykání, která vyzařuje do uší, celkový chřipkový syndrom

STŘÍPKY Z PRAXE:

Nemocný, přichází pro bolesti v krku. Má teplotu 38°C a potí se. Hrdlo je zarudlé, tonsily zvětšené, povleklý jazyk a na něm patrné otisky zubů. Streptest je negativní. Doporučená efektivní léčba: Oscilococcinum, 3 dávky s odstupem 6 hodin. Belladonna 9 C, Mercurius solubilis 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Muž, 50 let, má již dva dny bolesti v krku při polykání. Objektivně zjišťujeme zarudlé hrdlo, zejména patrové oblouky. Necítí se dobře, bolí ho celé tělo a má zvýšenou teplotu 37,8°C. Bolest se zhoršuje při polykání a vystřeluje do uší. Doporučená efektivní léčba: Belladonna 9 C, Phytolacca 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Nemocný, přichází s angínou. Hrdlo je rudé, jedna tonzila zvětšená a rudá; bolest jako od zabodnuté třísky, teplota 39°C. Pacient se potí, má třesavku a celou noc bolestí nespal. Streptest je pozitivní. Užívá ATB. Doporučená efektivní léčba: Mercurius solubilis 9 C, Hepar sulfur 9 C, 5 granulí střídavě každou hodinu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 21:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze