Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zácpa

Autor: Redakce

Pod pojmem zácpa se většinou rozumí obtížné vyprazdňování tuhé stolice, které je doprovázené nepříjemnými pocity. Jedná se o časté onemocnění a trpí jím asi 30 % dospělé populace. Většinou jde o zácpu tehdy, udává-li se menší počet stolic než tři týdně. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Proč použít homeopatika?

K léčbě velmi častého onemocnění, které je obvykle léčeno doma nadměrným používáním alopatických léků a současně / nebo samostatně užívaných fytoterapeutik, jejichž účinky jsou často velmi agresivní.

Přínos homeopatie:

 • Homeopatická preskripce se uskutečňuje na základě: přítomnosti či nepřítomnosti nucení na stolici, potíží při vylučování stolice, vzhledu stolice.
 • Homeopatie umožňuje léčit zácpu efektivně, bez nežádoucích účinků projímadel (např. flatulence, nafouknutí břicha, agresivního působení na střevní sliznici), které už pacienti nemusí používat.
 • Zácpa není jen izolovaným symptomem. Abychom dosáhli dlouhodobého účinku, je třeba brát pacienta jako celek. Pokud potíže přetrvávají, je nezbytné se poradit s lékařem.

Naše rady:

 • Hygienicko-dietetické návyky jsou velmi důležité, je nutné vysvětlit pacientům základy správného stravování, nutnost pitného režimu a tělesného cvičení.
 • Léky mohou být podávány současně nebo samostatně.

Je třeba být obezřetný:

 • V případě obstipace vzniklé v nedávné době je třeba vyloučit etiologii endokrinní, lékovou nebo například tumorózní atd.
 • V případě střídání fáze zácpy a průjmu.
 • V případě přítomnosti krve ve stolici.

Homeopatická lékárnička:

 • Alumina 9 C, 5 granulí 3x denně - chybí pocit nucení na stolici, stolice je drobná, cárovitá, k vyloučení je třeba velkého úsilí, velmi vhodná k léčbě zácpy u starších lidí
 • Ammonium muriaticum 9 C, 5 granulí 3x denně - tvrdá stolice, drobivá, suchá jako hlína, k vyloučení je třeba velkého úsilí, pocit pálení
 • Bryonia alba 9 C, 5 granulí 3x denně - tvrdá, suchá stolice, objemná stolice jakoby seskupená z drobných kuliček, k vyloučení je třeba velkého úsilí, pocit žízně
 • Causticum 15 C, 5 granulí 3x denně - zácpa je paretického původu (paretický - částečně ochrnutý), nucení je neúspěšné, vhodná indikace u starších osob a u malých dětí při nácviku udržování čistoty
 • Hydrastis 9 C, 5 granulí 3x denně - tvrdá stolice, kouskovitá, pokrytá hlenem, chybí pocit nucení na stolici, použití na zácpu u dětí nebo po nadužívání projímadel
 • Lycopodium 9 C, 5 granulí 3x denně, časté nebo neúspěšné nucení na stolici, nafouknutí břicha pod úrovní pupku, obleněná střevní pasáž
 • Nux vomica 9 C, 5 granulí 3x denně - neúčinné nucení, pocit nedokonalého vyprázdnění, spasmy


STŘÍPKY Z PRAXE:

Dítě - nácvik udržování čistoty - dožaduje se pleny, aby mohlo jít na stolici, schovává se do kouta, nepodaří se mu vyloučit stolici jinak než ve stoje. K vyloučení dochází až po velkém úsilí, celý zrudne.
Doporučení: Causticum 15 C, 5 granulí 3x denně.

Žena, 50 let - trpí na zácpu, bez pocitu nucení na stolici. Stolice jen málo častá, v drobných cárovitých kouscích, někdy pokrytá hlenem. Pacientka používá dlouhodobě projímadla.
Doporučení: Hydrastis 9 C, Alumina 9 C, 5 granulí střídavě od každého 3x denně.

Dítě, 10 let - objemná suchá stolice, která odchází po velkém úsilí. Stolice je vysušená, často pocity pálení v anorektální oblasti. Pije velké množství sody s coca-colou.
Doporučení: Bryonia alba 9 C, Ammonium muriaticum 9 C, 5 granulí střídavě od každého 3x denně.

Žena, 36 let - zácpa spojená s neúspěšnými křečovitými pocity nucení na stolici, s pocitem nedostatečného vyprázdnění, trávení je pomalé a spojené s nafouknutím břicha pod pupkem. Zácpa se zhoršuje při cestování.
Doporučení: Lycopodium 9 C, Nux vomica 9 C, 5 granulí střídavě od každého 3x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze