Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výron z fotbalu, podlitiny z Aikida - pomůže vám Arnika!

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Homeopaticky ředěná Arnika je velkým lékem sportovců. Účinkuje na kapilární řečiště a žíly. Sportovci ji můžou využít jak v prevenci a léčbě svalové únavy, tak v léčbě a prevenci dalších komplikací u úrazů různé lokalizace a rozsahu. 

Ilustrační foto

Snižuje krvácení, působí proti bolesti a urychluje hojení, proto je vhodná dokonce i jako podpůrná léčba u zlomenin. Nenahraditelný je její protišokový efekt při úrazech a nehodách. Platí, že je potřeba podávat ji co nejdříve - nejlépe okamžitě po zranění, aby se zamezil vznik hematomu (krevní podlitiny) a následnou bolest. Tento efekt potvrzují vrcholoví sportovci - pokud se totiž u menších zranění díky Arnice zamezí tvorbě hematomu, rekonvalescence se výrazně zkrátí!

Homeopatický nápoj proti svalové únavě a křečím si můžete připravit podle této tabulky:

Arnica 9 C Svalová únava, pocit rozlámanosti
Natrum Phosphoricum 9 C     

Lze kombinovat s Arnikou během intenzivnější zátěže, která vyvolává hromadění kyseliny mléčnéve svalech (u netrénovaných jedinců může k tomuto stavu dojít i při běžné fyzické zátěži, pokud se neřídí tepovou frekvencí)

Magnesia phosphorica 9 C Svalové křeče, pokud nepomůže tento prostředek, zvolte Cuprum metallicum 9 C
Kalium phosphoricum 9 C Celková slabost, výrazné vyčerpání po namáhavém tréninku

 

Dávkování: 5 kuliček z každého Vámi zvoleného homeopatika rozpusťte ve 2dcl čisté neperlivé vody a popíjejte během tréninku a podle potřeby i po tréninku a večer před spaním.

U svých pacientů a u jejich dětí mám bohaté zkušenosti s podáváním Arniky a dalších homeopatických léků, a to nejčastěji na svalovou únavu po náročnějším tréninku, na letních sportovních soustředěních a u širokého spektra úrazů počínaje odřeninami a boulemi až po výrony, zlomeniny nebo otřes mozku.

Vzpomínám si na nepřítomný pohled Honzy C., hráče baseballu, kterého přivedla matka bezprostředně po tréninku, kde dostal baseballovým míčem do oka. Jeho odpovědi byly opožděné, zpomalené a motala se mu hlava, tkáň kolem levého oka byla oteklá. Dostatečný důvod k tomu, abych ho poslala na vyšetření do nemocnice. Na cestu jsem klukovi nasypala Arniku do pusy, matku jsem zásobila homeopatickým lékem Aconitum (homeopatický lék na šok) a Natrum sulfuricum (lék na úrazy hlavy, prevence postkomočních stavů). Za 3 dny mi došla sms, že Honza úspěšně odehrál nejvýznamnější zápas roku, už si nepamatuji, zda jeho tým ten zápas vyhrál nebo ne…

Na Aikido chodí jedna moje kolegyně - lékařka z Fakultní nemocnice. Nastoupit ráno do práce s boulí na čele nebo monoklem, nepůsobí na pacienty zrovna důvěryhodně. Dostává ode mě samozřejmě Arniku a na monokl Ledum palustre. Pokud je má s sebou na tréninku, tyto léky včas podané minimalizují zakrvácení do podkoží, zmenší rozsah podlitin.

Výron v kotníku je častý problém mužů se sedavým zaměstnáním po třicítce. Prototyp „sportovce“ pro tento typ zranění je programátor, který se s pravidelností 2x měsíčně odtrhne od počítače, odveze se autem na fotbalové hřiště, přijíždí na poslední chvíli, takže z auta vyběhne rovnou na hřiště neztrácejíc přitom čas nějakým rozcvičováním…Arnika, Ledum, Apis a další homeopatika sice sníží bolestivost, urychlí hojení a zkrátí rekonvalescenci u výronu v kotníku, ale rozcvičku na příštím tréninku nenahradí... 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:25

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze