Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Epilepsie u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Léčba epilepsie pomocí homeopatik není úplně jednoduchá a stanovit přesnou léčbu může být u každého jedince odlišné dle jeho konstituce, povahy apod. Osobně aplikuji a mám vyzkoušené na onemocnění nervové soustavy těžké kovy. Ať už je to Plumbum, které je výborné při poškození mozkových buněk, nebo Selenium, které výrazně ovlivňuje CNS, či Zincum a Cuprum proti křečím. Střídám potence a v oblibě mám i používání kapek Joalis.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

V tomto případě se jednalo o velké plemeno psa ve věku sedmi let. Pejsek nebyl nijak apatický, nicméně prošel kompletním, nákladným veterinárním vyšetřením a až po té jsme se mohly pustit s majitelkou do podpůrné léčby.

Veterinář nenamítal nic proti aplikaci homeopatik a postupně jsme se vzájemně informovali na dávkování a případném snižování veterinárních léčiv s tím, že by pejsek zůstal pouze na léčbě homeopatiky.

Ráda bych zde velmi zdůraznila, že je nutné vyšetření veterinárního lékaře, který vyloučí případný nádor na mozku, stanoví přesnou diagnózu, zaléčí psa potřebnými léky a po stabilizaci se může majitel ve spolupráci s homeopatem pustit do aplikace homeopatik.

Pejsek byl povahově klidný a dobrácký, nebyl neurotický. Změny a samota mu ale nedělaly dobře. Vyhledával rutinní život bez výrazných změn, tak byl spokojený. Neměl rád horko, měl rád spíše chladnější počasí.

U onemocnění nervové soustavy je třeba dbát především na klid a zvíře by nemělo mít přílišné vzruchy. Majitel by pejska měl vítat při příchodu z práce klidně a omezit přílišné vítání a radost, které můžou záchvat spustit. Jakýkoli výrazný vzruch by měl majitel zcela vyloučit nebo výrazně omezit.

V tomto případě jsem doporučila pejskovi ráno aplikovat Phosphorus v různých potencích (střídavě 9 C, 15 C a 30 C) jako podporu funkce mozku, Cuprum metallicum 30 C, které výborně uvolňuje křečovité stavy, a lék Calcarea carbonica střídavě 30 a 200 C. Toto homeopatikum jsem zvolila právě proto, že se jedná o dobráckého psa. Z dalších podpůrných prostředků jsem vybrala kapky od firmy Joalis Mezeg a Vegeton (podpora CNS), 3 kapky od každého spolu s práškem Lecitin, který podporuje funkce mozku a přidává se do jídla v dávce půl lžičky na velkého psa.

Dávkuji od každého homeopatika po 3 granulkách přímo do tlamky. Kapky dostává pejsek na piškotek.

Večer dostává pejsek tuto kombinaci homeopatik: Phosphorus v různých potencích, Calcarea phosphorica, která uklidňuje, a Calcarea fluorica, která výborně působí proti křečím končetin. Vše střídavě v potencích 5 a 9 C a od každého léku 3 granulky.

Dále jsem zvolila 3x týdně podávat lék Cicuta virosa 30 C střídavě s potencí 200 C. Toto homeopatikum je výborný lék na epilepsii, ale stejně tak na vertigo (závratě). A nakonec ještě 2 x týdně Joalis Neurodren, který posiluje normální funkci nervového systému. Opět 3 kapky na piškot.

Pejsek je nyní stabilní.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 11:55

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze