Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Epilepsie u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Léčba epilepsie pomocí homeopatik není úplně jednoduchá a stanovit přesnou léčbu může být u každého jedince odlišné dle jeho konstituce, povahy apod. Osobně aplikuji a mám vyzkoušené na onemocnění nervové soustavy těžké kovy. Ať už je to Plumbum, které je výborné při poškození mozkových buněk, nebo Selenium, které výrazně ovlivňuje CNS, či Zincum a Cuprum proti křečím. Střídám potence a v oblibě mám i používání kapek Joalis.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

V tomto případě se jednalo o velké plemeno psa ve věku sedmi let. Pejsek nebyl nijak apatický, nicméně prošel kompletním, nákladným veterinárním vyšetřením a až po té jsme se mohly pustit s majitelkou do podpůrné léčby.

Veterinář nenamítal nic proti aplikaci homeopatik a postupně jsme se vzájemně informovali na dávkování a případném snižování veterinárních léčiv s tím, že by pejsek zůstal pouze na léčbě homeopatiky.

Ráda bych zde velmi zdůraznila, že je nutné vyšetření veterinárního lékaře, který vyloučí případný nádor na mozku, stanoví přesnou diagnózu, zaléčí psa potřebnými léky a po stabilizaci se může majitel ve spolupráci s homeopatem pustit do aplikace homeopatik.

Pejsek byl povahově klidný a dobrácký, nebyl neurotický. Změny a samota mu ale nedělaly dobře. Vyhledával rutinní život bez výrazných změn, tak byl spokojený. Neměl rád horko, měl rád spíše chladnější počasí.

U onemocnění nervové soustavy je třeba dbát především na klid a zvíře by nemělo mít přílišné vzruchy. Majitel by pejska měl vítat při příchodu z práce klidně a omezit přílišné vítání a radost, které můžou záchvat spustit. Jakýkoli výrazný vzruch by měl majitel zcela vyloučit nebo výrazně omezit.

V tomto případě jsem doporučila pejskovi ráno aplikovat Phosphorus v různých potencích (střídavě 9 C, 15 C a 30 C) jako podporu funkce mozku, Cuprum metallicum 30 C, které výborně uvolňuje křečovité stavy, a lék Calcarea carbonica střídavě 30 a 200 C. Toto homeopatikum jsem zvolila právě proto, že se jedná o dobráckého psa. Z dalších podpůrných prostředků jsem vybrala kapky od firmy Joalis Mezeg a Vegeton (podpora CNS), 3 kapky od každého spolu s práškem Lecitin, který podporuje funkce mozku a přidává se do jídla v dávce půl lžičky na velkého psa.

Dávkuji od každého homeopatika po 3 granulkách přímo do tlamky. Kapky dostává pejsek na piškotek.

Večer dostává pejsek tuto kombinaci homeopatik: Phosphorus v různých potencích, Calcarea phosphorica, která uklidňuje, a Calcarea fluorica, která výborně působí proti křečím končetin. Vše střídavě v potencích 5 a 9 C a od každého léku 3 granulky.

Dále jsem zvolila 3x týdně podávat lék Cicuta virosa 30 C střídavě s potencí 200 C. Toto homeopatikum je výborný lék na epilepsii, ale stejně tak na vertigo (závratě). A nakonec ještě 2 x týdně Joalis Neurodren, který posiluje normální funkci nervového systému. Opět 3 kapky na piškot.

Pejsek je nyní stabilní.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 06:52

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze