Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Letní příprava vrcholí...

Autor: Lucie Nestrašilová

Letní příprava vrcholí, přátelské zápasy jsou v plném proudu, zahájení nové soutěžní sezóny je zanedlouho tu. Už nejsem „pouze“ manželka, matka, manažerka, už jsem zase zpátky i „hockey mom“. Opět stojím u ledu, opět si lebedím ve smradlavé hokejové kabině, opět se na ty naše kluky z týmu koukám s mateřskou láskou, a protože jsme letos osmá hokejová třída, pomalu mi začíná docházet, že ještě rok, dva a náš tým se k nelibosti rodičů rozpustí a kluci půjdou svými hokejovými i nehokejovými světy dál. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Spousta rodičů si moment ukončení hokejové „kariéry“ svého dítka nechce připustit, spousta z nás si ho ani nedovede představit. Dětství hokejových kluků (i holek) je totiž děsně fajn. Je to život v partě, v emocích, ve společné hře i sdílení. Je to návykové. Nejen pro děti, i pro rodiče.

A protože je nás v týmu zase o pár kluků víc, než se vejde do stálé sestavy, čeká i nás koncem měsíce smutné vyřazování z pevného týmu, odchod na hostování. To vyvolává samozřejmě velké emoce již teď, v letní přípravě. Rodiče řeší, proč není jejich dítě nominováno na ten a ten zápas, proč hraje ve třetí lajně a ne v první, proč…? Začátek sezóny je časem mnoha otazníků.

To mě vedlo k zamyšlení, jak dovybavit domácí lékárničku, která ve svém základu obsahuje Arniku, Magnesii phosphoricu, Chinu…

Pokud jste tedy „hockey mom“ nebo ambiciózní hokejový tatínek a jste schopni si připustit, že vás čas od času ovládají emoce, které často nemají své opodstatnění, čtěte dál. Pokud si však myslíte, že víte všechno nejlépe a že právě tomu vašemu talentu je jen ubližováno, zavřete počítač a dál nečtěte. Protože pak je to marný, je to marný, je to marný.

Moje tipy:
Neberte všechno! Vyberte si pomocníka, který je vám ve výčtu příznaků nejbližší!

Homeopatie

 • Staphysagria 30 C – při pocitu ukřivděnosti, nespravedlnosti a potlačeného vzteku. Užívejte 2–3 dávky po 5 granulích. Staphysagria vám pomůže získat nadhled a zabrání rozvoji psychosomatických potíží.
 • Ignatia amara 9 C – pro lítostivé a plačtivé „hockey moms“ s „knedlíkem v krku“ které „rozhodí“ nějaká nemilá událost. Užívejte 2–3x denně 5 granulí.
 • Nux vomica 9 C – pomůže zklidnit situaci, kdy máte tendenci se hádat, protože zrovna váš tým nevítězí.
 • Sédatif – komplexní přípravek pro řešení úzkosti a emočního napětí. Pomůže ke zklidnění například před nějakým důležitým zápasem. Užívejte 1–2 tablety 3x denně.

Bachova terapie

 1. Rescue Remedy – první pomoc, podpora a záchrana ve všech krizových situacích, ať se jedná o fyzická, či emoční zranění! Povinná výbava kabelky každé „hockey mom“. V krizi si dejte 4 kapky a podle potřeby i opakujte.
 2. Bachovy esence:
 • Beech – jste-li kritický a netolerantní k ostatním.
 • Cherry Plum – máte-li obavy ze ztráty sebekontroly a emocionálního výbuchu.
 • Chestnut Bud – jste si vědomi své neschopnosti poučit se z chyb.
 • Gentian – převládá u vás sklíčenost, poraženost.
 • Gorse – přepadá vás beznaděj, zklamání a pesimismus.
 • Holly – máte-li návaly žárlivosti, hněvu, nenávisti.
 • Impatiens – jste-li popudliví, netrpěliví, reagujete velmi prudce.
 • Vervain – pomůže v situacích, kdy vy víte všechno nejlíp.
 • Red Chestnut – starost o zdraví druhých, pomůže například při zranění potomka.

Moje rady pro konfliktní situaci:

 1.  Zhluboka a pomalu dýchejte do břicha, organismus se zklidní.
 2.  V duchu počítejte do deseti, než budete reagovat na slovní „útok“.
 3.  Nenápadně co nejvíce zatněte obě pěsti a pak pomalu povolte.

Závěrem… Hlavně zachovejte klid a užívejte si čas se svými dětmi u ledu i mimo něj naplno, buďte s nimi tady a teď, protože čas letí, je škoda si ho krátit přívalem negativních emocí! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze