Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíšťata a homeopatie

Autor: Redakce

Na nedávno proběhlé konferenci HRI v Londýně byla prezentována velmi zajímavá agrohomeopatická studie z Brazílie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klíště piják tropický je velmi rozšířené v zemích Afriky a Latinské Ameriky a přináší zejména na hospodářských zvířatech velké ekonomické ztráty. Jeho chemická likvidace je ale komplikována narůstající rezistencí vůči těmto přípravkům. Dr. Talita Naderová a její kolegové provedli v roce 2018 studii na dvou farmách v Brazílii s použitím kombinovaného homeopatického přípravku, který byl denně podáván dojnicím. Výsledkem bylo snížení postižení dojnic tímto parazitem o 80 % a u těch, které přesto byly napadeny klíšťaty, tato byla menší a scvrklejší oproti obvyklé podobě. Účinek kombinovaného homeopatického přípravku proti klíšťatům byl prokázán následně i in vitro.

Zdroj: Nader T. T. et al., Use of homeopathic complex in the control of dairy cattle ticks, poster na HRI konferenci v Londýně

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze