Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíšťata a homeopatie

Autor: Redakce

Na nedávno proběhlé konferenci HRI v Londýně byla prezentována velmi zajímavá agrohomeopatická studie z Brazílie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klíště piják tropický je velmi rozšířené v zemích Afriky a Latinské Ameriky a přináší zejména na hospodářských zvířatech velké ekonomické ztráty. Jeho chemická likvidace je ale komplikována narůstající rezistencí vůči těmto přípravkům. Dr. Talita Naderová a její kolegové provedli v roce 2018 studii na dvou farmách v Brazílii s použitím kombinovaného homeopatického přípravku, který byl denně podáván dojnicím. Výsledkem bylo snížení postižení dojnic tímto parazitem o 80 % a u těch, které přesto byly napadeny klíšťaty, tato byla menší a scvrklejší oproti obvyklé podobě. Účinek kombinovaného homeopatického přípravku proti klíšťatům byl prokázán následně i in vitro.

Zdroj: Nader T. T. et al., Use of homeopathic complex in the control of dairy cattle ticks, poster na HRI konferenci v Londýně

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze