Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Plačtivé miminko

Autor: Redakce

Některá miminka pláčou od narození, jiná jsou pořád veselá. Ale i jejich povahové nastavení se může měnit a z veselého děťátka se stane utrápený společník. Příčinou mohou být bolesti bříška při přechodu na tuhou stravu, jindy jsou to zas prořezávající se zoubky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, máme čtyřměsíčního chlapečka. Doteď byl vysmátý pohodář a od mala spal téměř celou noc. Posledních několik dní se to změnilo: přes den se mu střídá nálada, bývá nevrlý, dost brečí. Vypadá to, jako by se chtěl i smát, ale pak si jako by vzpomene a začne plakat, někdy má až hysterický záchvat. Přisuzuji to asi zoubkům. Horečku nemá, ale když pláče, má teplou hlavičku. Když mu nabídnu prso, křičí ještě víc. Občas je to tak, i když nebrečí a chci ho nakrmit. Rozpláče se, jakmile začne pít. Večer také hůř usíná. První půlku noci má lehké spaní a pofňukává. Dudlík ho většinou uklidní, pít nevyžaduje. Druhou půlku noci je to o něco lepší. Mohla byste mi prosím poradit, jak mu ulevit a pomoci mu k lepšímu spánku? Děkuji moc za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den, podávejte lék:

  • Chamomilla vulgaris 15 C – nechte denně rozpustit 10 granulí v 1 dl převařené vychladlé vody. Potom z roztoku 4x denně podejte skleněným kapátkem nebo plastovou lžičkou několik kapek.

Pokud se potíže do týdne nezlepší, znovu se ozvěte.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 20:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze