Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Plačtivé miminko

Autor: Redakce

Některá miminka pláčou od narození, jiná jsou pořád veselá. Ale i jejich povahové nastavení se může měnit a z veselého děťátka se stane utrápený společník. Příčinou mohou být bolesti bříška při přechodu na tuhou stravu, jindy jsou to zas prořezávající se zoubky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, máme čtyřměsíčního chlapečka. Doteď byl vysmátý pohodář a od mala spal téměř celou noc. Posledních několik dní se to změnilo: přes den se mu střídá nálada, bývá nevrlý, dost brečí. Vypadá to, jako by se chtěl i smát, ale pak si jako by vzpomene a začne plakat, někdy má až hysterický záchvat. Přisuzuji to asi zoubkům. Horečku nemá, ale když pláče, má teplou hlavičku. Když mu nabídnu prso, křičí ještě víc. Občas je to tak, i když nebrečí a chci ho nakrmit. Rozpláče se, jakmile začne pít. Večer také hůř usíná. První půlku noci má lehké spaní a pofňukává. Dudlík ho většinou uklidní, pít nevyžaduje. Druhou půlku noci je to o něco lepší. Mohla byste mi prosím poradit, jak mu ulevit a pomoci mu k lepšímu spánku? Děkuji moc za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Jana Šumanová:

„Dobrý den, podávejte lék:

  • Chamomilla vulgaris 15 C – nechte denně rozpustit 10 granulí v 1 dl převařené vychladlé vody. Potom z roztoku 4x denně podejte skleněným kapátkem nebo plastovou lžičkou několik kapek.

Pokud se potíže do týdne nezlepší, znovu se ozvěte.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze