Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest zubů a nošení rovnátek

Autor: Redakce

Rovnátka. V dnešní době jsou „in“ a nejeden puberťák by si je dal nasadit jen proto, že je nosí nejlepší kamarád a má je dokonce barevné! A kdo by nechtěl mít v dospělosti hezké, rovné zuby? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ortodoncie se však nezabývá jen estetikou chrupu, ale hlavně jeho funkčností a prevencí kazovosti (špatně postavené zuby často nelze důkladně vyčistit). Po dokončení výměny chrupu, kolem 12 let, se ortodontické vady většinou řeší nasazením fixních rovnátek. Hned po jejich nasazení je třeba počítat s citlivostí až bolestivostí zubů a sliznice úst. Tento diskomfort je způsoben tlakem rovnátek. Po zhruba dvou týdnech si zuby na tlak zvyknou a bolestivost ustoupí.

„Dobrý večer, dceři (14 let) včera nasadili rovnátka na celé horní patro a od té doby trpí velkými bolestmi zubů. Všude píší, že je to normální, je to tím, že se zuby začínají posouvat a prý to do týdne přejde. To samozřejmě chápu, ale byly nám doporučeny klasické prášky proti bolesti. Nechci dceři podávat léky na bolest celý týden. Proto vás prosím o radu, jestli existuje nějaké účinné homeopatikum, které by jí ulevilo od bolesti, a jestli se dá koupit běžně v lékárně. Předem vám moc děkuji za odpověď.“

Na tento dotaz odpověděla PharmDr. Jana Strieglerová – zkušená lékárnice a odbornice v homeopatii.

„Dobrý den. To, co popisujete, se po nasazení rovnátek opravdu často stává. Je to typická reakce dásní na cizí těleso a také na nezvyklý tlak.

V těchto případech doporučuji vyplachovat ústa vychladlým nálevem z hřebíčku (10 ks hřebíčků přelít 250 ml horké vody a nechat vyluhovat) nebo bylinnou ústní vodou.

Z homeopatik bych doporučila:

  • Arnica montana 15 C + Hypericum perforatum 15 C.

Dávkování: 3–4x denně podle intenzity bolestí. Také mám skvělou zkušenost s přípravkem Traumeel, dle potřeby dávat 1 tabletu a nechat rozpustit v ústech.

Po příští kontrole a případném utahování rovnátek nasaďte homeopatika hned po výkonu.“

Více informací o Arnice naleznete také na webu: ARNIKA – MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:32

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze