Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nedaří se vám přibrat?

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Ne každý má ideální postavu, ale ani hubenost nemusí hned znamenat nemoc. Podnětem pro hledání řešení by měla být přítomnost dalších znaků nerovnováhy: únava, průjem či zácpa, velká zimomřivost, studené končetiny, snížená imunita, špatné hojení ran...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Trvalá hubenost na rozdíl od nadváhy nezpůsobuje dle moderní medicíny žádná život ohrožující rizika, proto je jí věnována menší pozornost. Přesto se můžeme pokusit zapátrat po příčinách trvalé hubenosti:

  • Nechuť k jídlu, nechutenství, konzumace malého množství stravy.
  • Psychologové mohou nabídnout řadu chybných postojů (nechuť žít, citové strádání a další sebezničující emoce), kterými si odpíráme vitalitu a hojnost nejen na poli stravy.
  • Některé nemoci (např. porucha vstřebávání živin, celiakie) mohou již od narození předurčit jedince k vychrtlosti.

Podpůrné homeopatické léky:

  • Phosphoricum acidum 9 C – při astenii s únavou, celkovou lhostejností. Ztráta chuti k jídlu, touha je jen po osvěžujících potravinách a jídlech.
  • Silicea 30 C – je lék, který pomáhá křehkým lidem s odpovědným přístupem k životu a se smyslem pro pořádek a řád. Často trpí chronickými problémy (močové problémy, astma...). Mnozí z nich mají odpor k masu a teplému jídlu a jsou zimomřiví.
  • Lycopodium clavatum 9 C – člověk je celkově vyhublý, ale mívá větší bříško. Má velmi konzervativní chutě, často velmi jednoduché. Po několika soustech je sytý.
  • Carbo vegetabilis 5 C – když je pomalé trávení, nechutenství, potrava se mění v plyny. Lék pomáhá zažehnout „trávicí oheň“.

Dávkování: 1x denně ráno 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze