Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nedaří se vám přibrat?

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Ne každý má ideální postavu, ale ani hubenost nemusí hned znamenat nemoc. Podnětem pro hledání řešení by měla být přítomnost dalších znaků nerovnováhy: únava, průjem či zácpa, velká zimomřivost, studené končetiny, snížená imunita, špatné hojení ran...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Trvalá hubenost na rozdíl od nadváhy nezpůsobuje dle moderní medicíny žádná život ohrožující rizika, proto je jí věnována menší pozornost. Přesto se můžeme pokusit zapátrat po příčinách trvalé hubenosti:

  • Nechuť k jídlu, nechutenství, konzumace malého množství stravy.
  • Psychologové mohou nabídnout řadu chybných postojů (nechuť žít, citové strádání a další sebezničující emoce), kterými si odpíráme vitalitu a hojnost nejen na poli stravy.
  • Některé nemoci (např. porucha vstřebávání živin, celiakie) mohou již od narození předurčit jedince k vychrtlosti.

Podpůrné homeopatické léky:

  • Phosphoricum acidum 9 C – při astenii s únavou, celkovou lhostejností. Ztráta chuti k jídlu, touha je jen po osvěžujících potravinách a jídlech.
  • Silicea 30 C – je lék, který pomáhá křehkým lidem s odpovědným přístupem k životu a se smyslem pro pořádek a řád. Často trpí chronickými problémy (močové problémy, astma...). Mnozí z nich mají odpor k masu a teplému jídlu a jsou zimomřiví.
  • Lycopodium clavatum 9 C – člověk je celkově vyhublý, ale mívá větší bříško. Má velmi konzervativní chutě, často velmi jednoduché. Po několika soustech je sytý.
  • Carbo vegetabilis 5 C – když je pomalé trávení, nechutenství, potrava se mění v plyny. Lék pomáhá zažehnout „trávicí oheň“.

Dávkování: 1x denně ráno 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 00:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze