Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék IGNATIA AMARA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to lék pro osoby, jejichž potíže by se daly charakterizovat třemi slovy, a to přecitlivělost, proměnlivost a paradoxnost.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Je to lék volby na všechny emoční nepříjemnosti, jako jsou:

 • úmrtí blízkých,
 • vztahová či milostná zklamání,
 • stesk po domově
 • a nebo jakékoliv neshody a hádky.

Na tyto podněty reagují pacienti velmi silně a jejich nálady se mohou velmi rychle měnit. Od tichého smutku s uzavřením do sebe a vzdycháním ke smíchu, nebo naopak výbuchům hněvu.

Jejich potíže i psychický stav se vůbec nezlepší pokusy o utěšování, ale především rozptýlením.

Prvek paradoxnosti a protikladnosti se projeví například tím, že v tichu nemůžou usnout, ale bez problémů usnou třeba při běžící televizi, nebo jim nevadí tučné jídlo a naopak jim je těžko po lehkém jídle.

Typickým steskem těchto pacientů je pocit knedlíku v krku, který jim brání mluvit.

Bolesti pociťují jako vrtavé, v malých ohraničených bodech. Bolesti často mění místo. Bolest hlavy popisují jako hřebík zatlučený do hlavy.

Zhorší se:

 • neshodami,
 • emocemi,
 • stresem,
 • chladem,
 • pohybem,
 • zvuky
 • a silnými pachy.

Zlepší se:

 • klidem,
 • teplem,
 • spánkem
 • a cestováním.

Ignatia amara – kazuistika

Před nějakým časem mi volala pacientka, která se u mě homeopaticky léčí již dlouho. Její manželství tehdy procházelo velkou a vleklou krizí.

Onoho dne mi nečekaně zavolala, že je v koncích. No, spíš než volala, tak jen mezi pláčem ze sebe vydala pár slov. Řekl jsem jí, ať přijede co nejdřív do ordinace. Byla uplakaná a pro sevřené hrdlo mi nebyla schopná nic říct. Pláč přerušovaly jen občasné hluboké povzdechy. Rozhodně nevypadala, že by jí pomohla nějaká slova útěchy, i doma se musela uklidnit nějakou prací. V ordinaci pláč během několika chvilek vystřídal i náhlý výbuch vzteku a pak hned trochu mrazivý smích nad faktem, že jediným řešením už je jen rozvod.

Lék, který odpovídá takovéto akutní emoční krizi, je Ignatia amara.

Dal jsem jí ještě v ordinaci jednorázově 5 granulí léku v potenci 30 C a druhou dávku, kterou měla užít ještě odpoledne.

Už večer mi volala, že se cítí líp. Ignatia jí pak během rozvodových tahanic pomohla ještě mnohokrát.

Pozn. redakce: Další informace a indikace léku Ignatia amara naleznete v naší Materia medica.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 23:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze