Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte ve své lékárničce lék IGNATIA AMARA?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Je to lék pro osoby, jejichž potíže by se daly charakterizovat třemi slovy, a to přecitlivělost, proměnlivost a paradoxnost.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Je to lék volby na všechny emoční nepříjemnosti, jako jsou:

 • úmrtí blízkých,
 • vztahová či milostná zklamání,
 • stesk po domově
 • a nebo jakékoliv neshody a hádky.

Na tyto podněty reagují pacienti velmi silně a jejich nálady se mohou velmi rychle měnit. Od tichého smutku s uzavřením do sebe a vzdycháním ke smíchu, nebo naopak výbuchům hněvu.

Jejich potíže i psychický stav se vůbec nezlepší pokusy o utěšování, ale především rozptýlením.

Prvek paradoxnosti a protikladnosti se projeví například tím, že v tichu nemůžou usnout, ale bez problémů usnou třeba při běžící televizi, nebo jim nevadí tučné jídlo a naopak jim je těžko po lehkém jídle.

Typickým steskem těchto pacientů je pocit knedlíku v krku, který jim brání mluvit.

Bolesti pociťují jako vrtavé, v malých ohraničených bodech. Bolesti často mění místo. Bolest hlavy popisují jako hřebík zatlučený do hlavy.

Zhorší se:

 • neshodami,
 • emocemi,
 • stresem,
 • chladem,
 • pohybem,
 • zvuky
 • a silnými pachy.

Zlepší se:

 • klidem,
 • teplem,
 • spánkem
 • a cestováním.

Ignatia amara – kazuistika

Před nějakým časem mi volala pacientka, která se u mě homeopaticky léčí již dlouho. Její manželství tehdy procházelo velkou a vleklou krizí.

Onoho dne mi nečekaně zavolala, že je v koncích. No, spíš než volala, tak jen mezi pláčem ze sebe vydala pár slov. Řekl jsem jí, ať přijede co nejdřív do ordinace. Byla uplakaná a pro sevřené hrdlo mi nebyla schopná nic říct. Pláč přerušovaly jen občasné hluboké povzdechy. Rozhodně nevypadala, že by jí pomohla nějaká slova útěchy, i doma se musela uklidnit nějakou prací. V ordinaci pláč během několika chvilek vystřídal i náhlý výbuch vzteku a pak hned trochu mrazivý smích nad faktem, že jediným řešením už je jen rozvod.

Lék, který odpovídá takovéto akutní emoční krizi, je Ignatia amara.

Dal jsem jí ještě v ordinaci jednorázově 5 granulí léku v potenci 30 C a druhou dávku, kterou měla užít ještě odpoledne.

Už večer mi volala, že se cítí líp. Ignatia jí pak během rozvodových tahanic pomohla ještě mnohokrát.

Pozn. redakce: Další informace a indikace léku Ignatia amara naleznete v naší Materii medice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:44

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze