Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Slunce, moře, horko, úpal, úžeh a další "radosti"

Autor: PharmDr. Lenka Štýsová

Prázdniny jsou skoro tu. Strávit je u moře, na kole, v horách nebo na vodě? Slunce a volno si lze užít různě. Vždy je ale třeba míti na paměti, že životadárné slunce může být i velice zrádné. Dlouhý pobyt na slunci v kombinaci s horkem letních dní vykouzlí snadno nemoci z přehřátí. Necítíte se celkově dobře, jste hodně unaveni, objevily se tepavé bolesti hlavy, zvýšená teplota, točení hlavy a závratě, zvracení? Přidala se i citlivost na jakýkoliv otřes a tuhne vám šíje? Navštívili Vás nepříjemní společníci horkých dní - úpal a úžeh. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Při dodržování preventivních opatření se jim můžeme vyhnout. Dodržování pitného režimu je jedno ze základních pravidel pobytu za horkých dní. Důsledně se vyhýbáme slunci mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne, snažíme se nosit lehké a vzdušné oblečení. V horkých dnech zásobujeme naše tělo raději lehce stravitelnými pokrmy. V těchto dnech je lepší zvolnit nejen pracovní tempo, ale i různé aktivity, při kterých jsme vystaveni slunci - běh, skákání, jízda na kole.

Ale i přes preventivní opatření se mohou příznaky objevit. Vždy se snažíme tělo zchladit. Přesuneme se na chladnější místo, pustíme si větrák, klimatizaci, zchladíme se vodou.

"Pokud je to možné, raději si lehneme, nohy dáme do zvýšené polohy a pomalu doplňujeme nejen vodu, ale i minerály formou dehydratačních roztoků nebo naředěného džusu", připomíná PharmDr. Lenka Štýsová, která se ve své praxi věnuje i homeopatii.

Co vybrala paní doktorka z homeopatických přípravků?

Kromě výše uvedeného nám může pomoci i homeopatikum China 9 C, které pomáhá tělu správně hospodařit s vodou i minerály.

Pokud vysokou teplotu doprovází suchá pokožka, která se nepotí a objevuje se žízeň, pomůže nám lék Aconitum napelus 9 C. Pokud se u nás projeví strach, sáhneme raději po vyšším ředění 15 C.

Při úpalu nám mohou být velice pomocné i další homeopatické léky:

U vysoké teploty s pocením a tepavými bolestmi hlavy uleví Belladonna 9 C.

Pokud se přidají bolesti v zátylku, svalová slabost a postižený nemá žízeň, pomůže lék Gelsemium 9 C.

PAMATUJTE:

  • Léky podáváme v krátkých intervalech do úlevy a postupně vysazujeme.
  • Pokud se zdravotní stav nelepší, zavoláme lékaře.

Přeji Vám krásné léto bez nepříjemných společníků!

Zdroj: Magazín Healthcomm

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Lenka Štýsová

Autor: PharmDr. Lenka ŠtýsováFarmaceutka, homeopatka

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:17

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze