Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Přehřátí u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Tento měsíc jsem měla možnost být přítomna u případu, nad kterým mi rozum zůstal stát. Je smutné, že se o tom hodně mluví, lidé jsou na to s obdobím upozorňováni, a přesto k tomu dochází. Nejen, že nechají v autě zvíře, často se jedná bohužel i o děti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Omluva na to není. Jde pouze o výmluvy typu „na chvilku jsem si odskočil na nákup“, „nechal jsem přeci pootevřené okénko“, „nepředpokládal jsem, že tam budu tak dlouho“, nebo dokonce „nevěděl jsem, že je uvnitř auta takové horko“.

Ano, řeč tu je o zvířeti, kterého v těchto abnormálních vedrech nechá majitel, byť jen na pár minut, zavřené v autě a odejde. Člověk si neuvědomí, jak rychle vyšplhá teplota v neklimatizovaném autě nad únosnou mez, a věřte, že pootevřená okénka opravdu nestačí. Zkuste si v autě pobýt sami.

Druhý problém pak je, co dělat, když jdete kolem a uvidíte uvnitř auta zvíře, kterému evidentně není dobře. Rozbít okénko – nerozbít? V každém případě vyhodnoťte situaci, zda to zvíře ještě pár minut vydrží, a zavolejte ihned na 156 nebo 158. Pokud se vám však zdá, že zvíře již nereaguje a je v bezvědomí, není na co čekat a je třeba okénko rozbít.

V tomto případě si majitelka jen odskočila zaplavat, tedy se zchladit, a protože psům nebyl povolen vstup na koupaliště, nechala ho v autě.

Šlo o mladou fenku kavalíra, což je ještě ke všemu plemeno brachycephalické, a i když se vrátila za 20 minut, bylo by pozdě. To už ovšem fenku z auta vyprostila policie, a protože lékárničku tahám s sebou snad všude v kabelce, začali jsme ji ve stínu pod stromem rychle ochlazovat mokrými ručníky a já zvolila podání alespoň čtyř druhů homeopatik – jako první pomoc.

Fenka velmi intenzivně dýchala, měla rudé, prokrvené sliznice, jazyk široce vyplazený, hodně slinila a měla velký zájem o vodu, kterou jsme jí opatrně v malých dávkách podávali. Naštěstí nekolabovala a byla plně při vědomí.

Zvolila jsem podání léku Aconitum napellus 5 C spolu s Belladonnou 5 C v dávce 3 granulky každých 5 minut. Na slinění jsem podala Mercurius solubilis 9 C. Na doplnění celkových disbalancí tekutin v těle jsem zvolila Chinu 15 C.

Majitelka byla naštěstí velmi soudná a spolupracovala, takže jsme měli možnost s fenkou být v klidu ve stínu ještě další dvě hodiny, kdy se její stav stabilizoval natolik, že byla schopná převozu do veterinární nemocnice na kontrolu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 15:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze