Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba ve sportovní medicíně

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

"Největší přínos homeopatik ve sportu je v RYCHLOSTI jejich účinku“, říká Dr. Jean-Marcel Ferret, známý francouzský sportovní lékař (v letech 1993 - 2004 byl lékařem Francouzského fotbalového týmu, včetně šampionského týmu World Cup v roce 1998)...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

“Homeopatický lék Arnika Montana můžu podat přímo na fotbalovém hřišti…“ Své zkušenosti s homeopatiky u vrcholových sportovců sděluje ve své odborné knížce „Médecine du Sport, prévention, traitements, homéopathie et nutrition“ (Sportovní medicína, prevence, léčba, homeopatie a výživa).

Homeopatika se za posledních 10 let dostala na popřední místo u řady vrcholových sportovců.

Zeptali jsme se našich pacientů-sportovců, kteří již mají zkušenosti s užíváním homeopatik u běžných potíží a úrazů, v čem vidí přínos homeopatik pro sportovce.

Homeopatika:

• Poskytují rychlou úlevu
• Pokud jsou podané bezprostředně po úraze, snižují krvácení a tím zamezí tvorbě hematomu
• Zkracují rekonvalescenci
• Pokud je podáte včas, často předejdete dalším komplikacím a přechodu potíží do chronicity
• Jsou bez vedlejších účinků
• Nezatěžují játra ani ledviny
• Nezpůsobují návyk
• Nevyvolávají alergické reakce
• Nejsou považovány za doping
• Můžou je užívat i nejmladší sportovci
• Tubička s homeopatiky je praktická na nošení, nezabere moc místa, můžete ji nosit v kapse i během sportu
• Můžete je užívat současně s klasickými léky - například na astma nebo diabetes, pouze je neužívejte ve stejnou dobu (odstup cca 15 minut)
• Jsou levnější než běžné doplňky stravy proti svalové únavě
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze