Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest zubů už vás trápit nemusí – homeopatie v lékárně

Autor: Mgr. Martina Rybková

Bolest zubů, kdo by ji neznal! Snad každého z nás někdy zuby bolely. Ať již v raném dětství při prořezávání prvních zoubků, nebo později když rostly šestky, osmičky… A co teprve bolest při zubním kazu a pak při ošetření u zubaře. Ano, opravdu nic příjemného. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Některým bolestem můžeme předejít správnou hygienou, určitě se vyplatí pravidelná návštěva u dentální hygienistky a zejména pravidelné čištění zubů včetně používání mezizubních kartáčků. Někdo má výhodu, genetika mu hraje do karet, někdo má ale větší sklony ke kazivosti zubů a parodontóze a o to více musí dbát na pravidelnou zubní péči.

Někdy se ale bolesti přesto nevyhneme, například když nás čeká trhání osmiček, nebo znáte tu bolest, když vás chytne akutní zánět dásní?

Oba případy se nedávno vyskytly v mém okolí a jsem moc ráda, že vám mohu popsat, jak tentokrát homeopatie skvěle zafungovala!

Běžně radím svým klientům v lékárně a v tomto případě jsem homeopatickou radu poskytla své kolegyni. Čekal ji zmíněný zákrok – trhání osmiček. Moc se toho bála, protože to již jednou zažila a nic příjemného to prý nebylo. Na zmírnění těchto obav jsem jí doporučila homeopatický lék Gelsemium sempervirens v ředění 30 C – 5 granulí večer před zákrokem a 5 granulí ráno v den zákroku. Panika se neodehrála a zákrok zvládla v pohodě. Po zákroku si udělala homeopatický koktejl z těchto léků: Arnica montana 9 C + Hypericum perforatum 30 C, který upíjela, a k jejímu překvapení bolesti vůbec nenastaly.

Další příhoda se zuby se stala mojí mamce. Volala mi, že ji náhle přepadla opravdu hrozná bolest v celé puse, bolely ji hlavně dásně, měla je zarudlé a tepalo jí v nich. Na mou radu začala užívat lék Belladonna 9 C a Hypericum perforatum 30 C v pitném režimu, po doušcích co nejčastěji upíjet. Druhý den mi volala celá radostná, že je to snad zázrak, ale že ji to jako mávnutím proutkem přešlo.

Přeji vám, ať vás bolest nepotká, a kdyby náhodou, mějte po ruce ty správné kuličky a bude po bolesti.

Pozn. redakce: Více informací o Arnice najdete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:25

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze