Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Severní moře je kruté aneb Jak Aconitum „roztálo“ naši Kanie

Autor: Lucie Nestrašilová

Dovolená u Severního moře je krásná. Když se na ni navíc vydáte na dlouhých 14 dní a s fenkou, která začne den před odjezdem poprvé hárat, oceníte, že jste za svou dovolenkovou destinaci zvolili právě sever Evropy a na něm téměř pustý poloostrov. Přirozeně tak eliminujete kontakt s dotěrnými psy, kteří se v klidném místě v podstatě nenacházejí. To je i případ naší letošní dovolené. A tak jsme si to první hárání naší Kanie o dost zjednodušili.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Nicméně Severní moře je studené, a tak není divu, že se v naší dovolenkové lokalitě nesetkáváme ani s místními domorodci, natož s turisty, byť je pravda, že při mém ranním běhu jsem již jednu seniorku v růžových šortkách potkala a přišlo mi to fajn. Najednou jsem měla pocit, že neběhám sama, ale že jsme tady minimálně dvě.

Jelikož nejsem koupací typ a míjejí mě i vyhřáté bazény hotelových komplexů, studené moře je pro mě již předem uzavřenou kapitolou. Je však pravda, že si jeho atmosféru, zvuk i energii neskutečně užívám. Stačí mi jen přiběhnout na pláž, kde není nikde ani živáčka, sednout si a poslouchat. Nabije mě to na celý den. Úsměv od ucha k uchu mám pak na ústech 24/7.

Můj muž si na severu našel také svou oblíbenou zábavu, a to rybaření. Tedy pokus o něj. Jednou, když jsem s naším synem vyrazila do civilizace, si vzal k moři naši Kanie. Rybařil statečně přímo z moře, a tak na něj Kanie trpělivě čekala na břehu. Sedla si na kameny, vlny ji oplývaly studenou vodou a zdálo se, že si rybářskou idylku oba užívali. Nicméně druhý den ráno škrábala na dveře ložnice už v půl páté ráno. Celé dopoledne neměla vůbec zájem o jídlo, polehávala a na zahradě často postávala a snažila se o močení. Evidentně se jí to nedařilo. Vypadala nešťastně, ale byla hodná a statečná. Napadlo mě, že u moře prostydla. Nasadila jsem jí Aconitum napellus (prudký nástup nachlazení po prochladnutí) – 5 granulí cca každých 30 minut (celkem 5–6 dávek) a její konstituční lék Calcareu carbonicu (pro podsadité, celkově klidné, snadno unavitelné jedince) – 2x 5 granulí až do večera. Navečer už projevila zájem o jídlo a vypadalo to, že i močení je znatelné. Ráno se pak vedle nás vzbudila opět veselá Kanie, která stála při chystání snídaně u kuchyňské linky a těšila se, co dobrého pro ni připravím. Od té doby je to opět ona, jen o něco hladovější. Zdá se, že potřebuje dohnat svůj postní den.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 03:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze