Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vytržení odumřelého zoubku

Autor: Redakce

Pokud se stal úraz zubu, je žádoucí co nejdříve navštívit zubního lékaře. V lehčích případech je zub pouze naražen a po opatřeních (měkká strava a šetření zubu) dochází k vyřešení situace. O závažnějších případech, jako je posunutí zubu v dásni, nebo ztráta zubu, lékař rozhoduje podle aktuálního stavu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Když se při úrazu ulomil kousek korunky, je nutné co nejdříve navštívit zubaře, který z RTG snímku určí další postup. Ošetření závisí na mnoha okolnostech a někdy je nutné zub vytrhnout.

„Dobrý den, byla jsem dnes se svým dvouletým synem na vytrhnutí předního zoubku. Po úrazu se mu kousek zoubku ulomil a odumřel. Udělal se mu zánět a zub už se nedal zachránit. Chtěla bych poradit, jaká jsou teď vhodná homeopatika?“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, postačí, když budete podávat lék:

  • Arnica montana 15 C – 2x denně 5 granulí, první dávku ještě před ošetřením u zubaře a pak pokračujte po dobu 5–7 dní.

S pozdravem MUDr. Zuzana Kornelová“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.2.2020 18:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze