Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nemoci zvířat a homeopatie

Autor: Mgr. Helena Procházková

Mohou se zvířata léčit homeopatickými léky? Je homeopatická léčba při jejich léčbě účinná? Ano. Tato léčba je požadována hlavně u nemocí, kde je alopatie nedostačující... 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Homeopatickou léčbu, která může být naordinována samostatně, nebo jako doplněk alopatické léčby, mohou bez ohledu na svou nemoc využít všechna zvířata. Tak mohou být homeopatické léky používány spolu s antibiotiky, jež účinkují na bakteriální proces (např. množení), a homeopatie pak působí na nemocné, oslabené zvíře.

Tato léčba je požadována hlavně u nemocí, kde je alopatie nedostačující, zejména u psů a koček:

  • Kožní onemocnění:

Problémy s kůží se nejčastěji projevují pelicháním srsti a svrběním. 80 % z nich souvisí u psů s parazity (blechy, plísňové kožní onemocnění atd.), s opakovanými vnějšími bakteriálními infekcemi (stafylokokové infekce) či s hormonálními problémy.
Používané léky patří k těm, které jsou „proti“ něčemu (antibiotika, antimykotika, antiparazitika, léky proti svědění, kortikoidy). Zpočátku zázračně působí, ale z dlouhodobého hlediska často přinášejí zklamání (např. antibiotika a kortikoidy), protože vzniká odolnost vůči nim nebo sekundární onemocnění (jako je iatrogenní Cushingův syndrom způsobený nadměrným užíváním kortikoidů). Homeopatická léčba se přidružuje k léčbě antiparazitiky (v žádném případě ji nenahrazuje) a umožní zvířeti, aby se mu rány rychleji zahojily a stalo se na tyto parazity méně citlivé. Také prodlouží účinnost léčby antibiotiky bez sekundárních komplikací.

  • Nemoci nervového systému (problémy s chováním):

Antidepresiva, anxiolytika atd. léčí naše sklíčená a úzkostlivá zvířata špatně a neúplně. Někdy je také těžké je dávkovat. Úzkostlivost zvířete je komplexním onemocněním, jehož léčba vyžaduje aktivní účast členů rodiny. Převýchova psa (a jeho vlastníka) je často pomalá a dlouhá. Homeopatie zvířeti umožní přijmout tuto nápravu, zklidnit své záchvaty strachu a znovu nabýt důvěry v sebe a svého majitele bez druhotných následků spojených s léčbou.

  • Problémy související s pohlavním ústrojím a sexualitou:

Projevy hypersexuality, jako jsou kopulační pohyby na noze člověka a masturbace, jsou časté problematické chování, které lze snadno upravit homeopatií a převýchovou. Někdy je možné vyhnout se tak kastraci nebo antihormonální léčbě.
Chovatelé psů a koček (stejně jako to dělají i chovatelé dojnic) mohou díky homeopatii účinně a jemně zasáhnout při porodních bolestech samiček, ovlivnit kvalitu laktace a harmonický růst mláďat. Uzdravení nemocných mláďat je podivuhodně rychlé.

  • Ve stáří:

U starších zvířat homeopatie provází alopatii nejčastěji. Například starý pes, který je postižený nevratnou srdeční chorobou a kašle, se léčí alopaticky, aby se dostalo pomoci jeho srdci, a homeopaticky (s přihlédnutím k jeho srdeční nemoci a její léčbě), aby se zlepšila pohybová funkce.
Sklíčený starý pes díky homeopatické léčbě znovu dosáhne kvality života slučitelné s kvalitou života jeho rodiny, aniž by měl iatrogenní následky po antidepresivech, nebo jiných lécích na nervový systém.

  • U kočky:

Homeopatie, samozřejmě doplněná vhodnou stravou, je u koček doporučená zejména u nemocí močových cest Díky ní je možné vyhnout se u zvířat s predispozicí močovým kamenům a zánětům močového měchýře. Značkování močí je problém v chování koček, který lze odstranit homeopaticky a převýchovou. Převychovat dominantní kočku, navíc kastrovanou, je v tomto případě velmi těžké. Snazší to bude s použitím tubiček globulí.

Přeloženo z francouzštiny s laskavým souhlasem pana Dominiqua Hayota
Zdroj: www.dochomeo.com/les_pathologies_a_soigner_par_l_homeopathie.htm

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze