Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nemoci zvířat a homeopatie

Autor: Mgr. Helena Procházková

Mohou se zvířata léčit homeopatickými léky? Je homeopatická léčba při jejich léčbě účinná? Ano. Tato léčba je požadována hlavně u nemocí, kde je alopatie nedostačující... 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Homeopatickou léčbu, která může být naordinována samostatně, nebo jako doplněk alopatické léčby, mohou bez ohledu na svou nemoc využít všechna zvířata. Tak mohou být homeopatické léky používány spolu s antibiotiky, jež účinkují na bakteriální proces (např. množení), a homeopatie pak působí na nemocné, oslabené zvíře.

Tato léčba je požadována hlavně u nemocí, kde je alopatie nedostačující, zejména u psů a koček:

  • Kožní onemocnění:

Problémy s kůží se nejčastěji projevují pelicháním srsti a svrběním. 80 % z nich souvisí u psů s parazity (blechy, plísňové kožní onemocnění atd.), s opakovanými vnějšími bakteriálními infekcemi (stafylokokové infekce) či s hormonálními problémy.
Používané léky patří k těm, které jsou „proti“ něčemu (antibiotika, antimykotika, antiparazitika, léky proti svědění, kortikoidy). Zpočátku zázračně působí, ale z dlouhodobého hlediska často přinášejí zklamání (např. antibiotika a kortikoidy), protože vzniká odolnost vůči nim nebo sekundární onemocnění (jako je iatrogenní Cushingův syndrom způsobený nadměrným užíváním kortikoidů). Homeopatická léčba se přidružuje k léčbě antiparazitiky (v žádném případě ji nenahrazuje) a umožní zvířeti, aby se mu rány rychleji zahojily a stalo se na tyto parazity méně citlivé. Také prodlouží účinnost léčby antibiotiky bez sekundárních komplikací.

  • Nemoci nervového systému (problémy s chováním):

Antidepresiva, anxiolytika atd. léčí naše sklíčená a úzkostlivá zvířata špatně a neúplně. Někdy je také těžké je dávkovat. Úzkostlivost zvířete je komplexním onemocněním, jehož léčba vyžaduje aktivní účast členů rodiny. Převýchova psa (a jeho vlastníka) je často pomalá a dlouhá. Homeopatie zvířeti umožní přijmout tuto nápravu, zklidnit své záchvaty strachu a znovu nabýt důvěry v sebe a svého majitele bez druhotných následků spojených s léčbou.

  • Problémy související s pohlavním ústrojím a sexualitou:

Projevy hypersexuality, jako jsou kopulační pohyby na noze člověka a masturbace, jsou časté problematické chování, které lze snadno upravit homeopatií a převýchovou. Někdy je možné vyhnout se tak kastraci nebo antihormonální léčbě.
Chovatelé psů a koček (stejně jako to dělají i chovatelé dojnic) mohou díky homeopatii účinně a jemně zasáhnout při porodních bolestech samiček, ovlivnit kvalitu laktace a harmonický růst mláďat. Uzdravení nemocných mláďat je podivuhodně rychlé.

  • Ve stáří:

U starších zvířat homeopatie provází alopatii nejčastěji. Například starý pes, který je postižený nevratnou srdeční chorobou a kašle, se léčí alopaticky, aby se dostalo pomoci jeho srdci, a homeopaticky (s přihlédnutím k jeho srdeční nemoci a její léčbě), aby se zlepšila pohybová funkce.
Sklíčený starý pes díky homeopatické léčbě znovu dosáhne kvality života slučitelné s kvalitou života jeho rodiny, aniž by měl iatrogenní následky po antidepresivech, nebo jiných lécích na nervový systém.

  • U kočky:

Homeopatie, samozřejmě doplněná vhodnou stravou, je u koček doporučená zejména u nemocí močových cest Díky ní je možné vyhnout se u zvířat s predispozicí močovým kamenům a zánětům močového měchýře. Značkování močí je problém v chování koček, který lze odstranit homeopaticky a převýchovou. Převychovat dominantní kočku, navíc kastrovanou, je v tomto případě velmi těžké. Snazší to bude s použitím tubiček globulí.

Přeloženo z francouzštiny s laskavým souhlasem pana Dominiqua Hayota
Zdroj: www.dochomeo.com/les_pathologies_a_soigner_par_l_homeopathie.htm

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze