Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kvasinkový zánět v uších u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V minulém článku jsem psala o akutní otitidě vzniklé u kokršpaněla z nedostatečného vysušení po koupeli a nějak se mi tu sešel další případ, kdy se jedná opět o celočerného „kokříka“, tentokráte tříletou fenku Fionu. Majitelka mi přinesla výsledky stěrů z ucha, kde byl jasný nález kvasinky Candidy albicans. Ta se projevuje jakýmsi tvarohovitým výměškem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Na tento problém okamžitě nasazuji homeopatický lék se stejným názvem Monilia albicans 9 C (Candida albicans). Dávkování 5 granulek 2x denně. Majitelka ho fence podávala minimálně 10 dní. Druhým lékem, který jsem zvolila, byla Pulsatilla 15 C na dobu tří dní v dávkování 5 granulek 1x denně.

Povaha fenky nebyla nijak agresivní, neoháněla se, byla milá a poslušná. Bylo jen vidět, že ucho je uvnitř zarudlé, podrážděné od drbání a na dotek horké. Uvnitř ucha jsem viděla navíc i větší množství nažloutlého ušního mazu. Ucho ji očividně svědilo.

Spolu s Pulsatillou jsem fence na zvýšený sekret v uchu předepsala ještě tyto tři homeopatické léky: Kalium bichromicum 15 C a Calcarea carbonica 15 C v dávkování 1x denně 5 granulek po dobu 14 dní. Calcareu carbonicu dávám velmi ráda, zvláště pak jedincům baculatým, přátelským a pomalejším. Je všeobecně výborná na jakékoli kožní ekzémy.

A v neposlední řadě fenka dostala homeopatický lék Silicea v různých ředěních. Silicea je velmi vhodná u jakéhokoli chronického hnisání. Majitelka podávala 3x denně 3 granulky. První den ředění léku 5 C, druhý 9 C a třetí 15 C. Fence se lék podával 6 dní.

U tohoto případu musím podotknout, že majitelka si nechala udělat pouze stěry z ucha, ale neaplikovala žádné jiné veterinární léky kromě homeopatik. Stav fenky se natolik normalizoval a zlepšil do 5 dní, že pokračovala pouze v podávání léku Monilia albicans 9 C (Candida albicans) a nyní je fenka bez jakýchkoli obtěžujících příznaků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 01:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze