Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kvasinkový zánět v uších u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V minulém článku jsem psala o akutní otitidě vzniklé u kokršpaněla z nedostatečného vysušení po koupeli a nějak se mi tu sešel další případ, kdy se jedná opět o celočerného „kokříka“, tentokráte tříletou fenku Fionu. Majitelka mi přinesla výsledky stěrů z ucha, kde byl jasný nález kvasinky Candidy albicans. Ta se projevuje jakýmsi tvarohovitým výměškem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Na tento problém okamžitě nasazuji homeopatický lék se stejným názvem Monilia albicans 9 C (Candida albicans). Dávkování 5 granulek 2x denně. Majitelka ho fence podávala minimálně 10 dní. Druhým lékem, který jsem zvolila, byla Pulsatilla 15 C na dobu tří dní v dávkování 5 granulek 1x denně.

Povaha fenky nebyla nijak agresivní, neoháněla se, byla milá a poslušná. Bylo jen vidět, že ucho je uvnitř zarudlé, podrážděné od drbání a na dotek horké. Uvnitř ucha jsem viděla navíc i větší množství nažloutlého ušního mazu. Ucho ji očividně svědilo.

Spolu s Pulsatillou jsem fence na zvýšený sekret v uchu předepsala ještě tyto tři homeopatické léky: Kalium bichromicum 15 C a Calcarea carbonica 15 C v dávkování 1x denně 5 granulek po dobu 14 dní. Calcareu carbonicu dávám velmi ráda, zvláště pak jedincům baculatým, přátelským a pomalejším. Je všeobecně výborná na jakékoli kožní ekzémy.

A v neposlední řadě fenka dostala homeopatický lék Silicea v různých ředěních. Silicea je velmi vhodná u jakéhokoli chronického hnisání. Majitelka podávala 3x denně 3 granulky. První den ředění léku 5 C, druhý 9 C a třetí 15 C. Fence se lék podával 6 dní.

U tohoto případu musím podotknout, že majitelka si nechala udělat pouze stěry z ucha, ale neaplikovala žádné jiné veterinární léky kromě homeopatik. Stav fenky se natolik normalizoval a zlepšil do 5 dní, že pokračovala pouze v podávání léku Monilia albicans 9 C (Candida albicans) a nyní je fenka bez jakýchkoli obtěžujících příznaků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 08:22

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze