Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Se sluneční alergií na kolo i k moři – homeopatie v lékárně

Autor: Mgr. Martina Rybková

Blíží se léto, a tak se naše lékárna plní klienty, kteří se chtějí připravit před odjezdem na dovolenou a nakupují v hojném množství různé léky i přípravky na opalování. Mezi nimi se občas objeví i lidé, kteří trpí tzv. sluneční alergií, kdy se jim po pobytu na slunci objeví nepříjemné kožní potíže v podobě zarudnutí, puchýřků, pokožka svědí, či někdy dokonce pálí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Alergie na sluníčko nemusí vzniknout pouze u moře. Někoho může pěkně potrápit i po pobytu na slunci u nás v České republice, např. po „obyčejném“ výletě na kole.

A přesně jedna taková klientka – nadšená cyklistka – se přišla do lékárny poradit, zda se s tím dá něco dělat.

Doporučila jsem jí, aby 2 týdny ještě před začátkem cyklistické sezóny začala preventivně užívat lék Hypericum perforatum 15 C – 1x denně 5 granulí. Jakmile začne na kole jezdit a slunce bude mít sílu, měla zvýšit dávkování stejného léku na 3x denně 5 granulí. Později radostně hlásila, že jí lék pomohl a moc děkovala.

Později se znovu přišla poradit, že plánuje cestu do exotické země u moře a má obavy, zda jí tam bude lék fungovat. Poradila jsem jí pokračovat v užívání léku Hypericum perforatum, ale k němu přidat ještě lék Natrum muriaticum 15 C, který je vhodný právě na solární alergii při pobytu u moře. Dávkování: nejprve užívat preventivně 2 týdny před odjezdem 1x denně 5 granulí a poté na dovolené u moře 2x denně 5 granulí. Opět zafungovalo a byla bez potíží.

Příznaky sluneční alergie dokáží zmírnit i chladivé přírodní gely, např. Dapis gel, se kterým mám sama výbornou zkušenost na jakékoli formy svědění pokožky.

Samozřejmostí je při pobytu na slunci dodržovat režimová opatření.

Pokud vás trápí závažnější formy sluneční alergie, vyhledejte raději lékaře-homeopata, který vybere lék cíleně po podrobné anamnéze.

Přeji všem čtenářům pohodovou dovolenou a užívejte si slunce bez obav.

Pozn. redakce: Inspirujte se dalšími články na podobné téma:
„Jarní sluneční alergie - co dokáže první slunce?“
„Aby opalování bylo příjemné“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 11:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze