Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

MEZEREUM

Autor: Redakce

Mezereum – lýkovec jedovatý (Daphne mezereum) – je malý keř z čeledi vrabečnicovitých. Roste v jižní Evropě a Asii. Matečná tinktura se připravuje z jarní kůry těsně před rozkvětem. Z účinných látek obsahuje glykosidy daphnin a mezerin. 

Charakteristika obtíží:

  • nesnesitelné stěhovavé svědění,
  • tvorba puchýřků s obsahem hnisavé tekutiny zasychající do strupů,
  • pálivé nervové bolesti v oblasti obličeje a zubů,
  • bolesti dlouhých kostí.

Zhoršení:

  • dotekem,
  • teplem,
  • v noci.

Zlepšení :

  • teplým obkladem (nervové bolesti),
  • na čerstvém vzduchu.

Indikace:

Opar, pásový opar – vznik puchýřů naplněných dráždivým bělavým nebo nažloutlým hnisavým sekretem a následná tvorba bělavých strupů. Kůže pod strupem velmi svědí. Pacienti si strupy často strhávají, kůže pod strupem pak krvácí a hojení se prodlužuje.

Léčbu oparu je vhodné doplnit lékem Rhus toxicodendron 15 C 3x denně + Mezereum 9 C 2–3x denně.

Impetigo (bakteriální kožní zánět projevující se puchýřky a strupy) – homeopatický lék č. 1 – tvorba strupů, pod kterými se tvoří hnis.

Akutní i chronické sinusitidy – pálivé bolesti v nosních a lícních kostech (můžou být i bolesti horních zubů), nosní sekret je hnisavý, můžou být i proužky krve, zhoršení v noci.

Při akutních potížích: Mezereum 9 C 3x denně. Osvědčená je kombinace s lékem Kalium bichromicum 9 C 3x denně.

Doprovodná léčba ekzému a lupénky s tvorbou strupů a výrazným svěděním. Poškrabání na jednom místě vede k rozvoji svědění na jiném místě.

Neuralgické bolesti v obličeji – prudké palčivé nebo pulzující bolesti lícních kostí zhoršující se v noci.

Dávkování 15 C 3–4x denně. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:05

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze