Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zdravé sportování aneb pohyb nemusí bolet

Autor: PR článek

Sport a fyzická aktivita jsou důležitou součástí našeho života. Zejména pohyb v přírodě a na čerstvém vzduchu je potěšením nejen pro fyzické tělo, ale i duši. Je to vhodný způsob, jak eliminovat stres a pracovní zátěž či nabídnout sobě i dětem smysluplně a zdravě strávený společný čas – nemusí se jednat pouze o výkonnostní sporty dětí či nás dospělých, i takový rodinný cyklovýlet či túra po horách udělají dobře nejen našemu tělu, důležité je i to, že „jsme spolu“. 

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Aby bylo sportování prospěšné a zdravé, je dobré myslet na několik základních rad:

 • Sport a pohyb by měly přinášet především radost a pohodu.
 • Vybrat si takový druh pohybu, který bude nejlépe vyhovovat našemu tělu a který nás zároveň i bude bavit (ten, kdo fyzicky pracuje nebo má velmi stresující zaměstnání, potřebuje spíše relaxační cvičení jako jóga, taichi, procházky přírodou, pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, je vhodný aktivní pohyb – nordic walking, jízda na kole, pilates, taibo, běh aj.).
 • Před cvičením asi 1 hod nejíst (hlavně před silovým cvičením). S plným žaludkem to není příjemné ani prospěšné.
 • Dodržovat pitný režim – pít nejlépe čistou vodu nebo vodu s citrónem či domácí iontové nápoje, obohacené například o Schűsslerovy soli, které jsou vhodné pro přípravu zdravých a vyvážených iontových nápojů a během sportu i po něm doplní chybějící minerály.
 • Dopřát tělu dostatečný odpočinek a čas na regeneraci.

Sport a pohyb však někdy mohou i „bolet“ a je dobré být připravený na různé drobné zádrhele či překážky „na cestě“.

Třeba v případě bolestivé modřiny. Není to konec světa, ale přejete si, ať se rychle vstřebá. Nebo špatně našlápnete na lesní pěšině, kotník se přihlásí prudkou bolestí a začne otékat. Bouchnete se do kolene, lokte či hlavy. Spadnete z kola na mokré cestě a tak dále…

A co dělat, když namožené svaly po dlouhé chůzi či běhu hlásí, že je čas na odpočinek a vy chcete jít dál? Cítíte bolest v zádech a nohách, ale máte před sebou ještě dalekou cestu do horské chaty, na vrchol kopce či domů... Navíc jste slíbili dětem výlet a na kole vás čeká ještě mnoho kilometrů.

Není potřeba ztrácet naději před cílem, není třeba brát sobě či dětem radost z pohybu. Zkuste tělu nabídnout přírodní pomoc.

Některé léčivé rostliny se totiž tradičně využívají nejen v homeopatii k úlevě od bolesti a na podporu hojení drobných a středně těžkých fyzických traumat. Jsou to například tyto rostliny:

 • Heřmánek lékařský - při zvýšené citlivosti na bolest.
 • Sedmikráska chudobka - pro urychlení hojení ran.
 • Kostival lékařský - ke snížení bolesti při zlomeninách a snadnějšímu hojení.
 • Prha arnika - při svalové bolesti, pro hojení kostí a svalů, pomáhá vstřebat modřiny.
 • Třapatka úzkolistá a nachová - pro podporu obranných mechanismů organismu.
 • Měsíček lékařský - při bolesti a zánětu.

Lékárnička v batohu

Do příruční SOS lékárničky na výlety, dovolenou či prázdniny můžete přibalit homeopatickou mast Traumeel®, která obsahuje 12 léčivých rostlin v kombinaci s 2 minerálními látkami.

Aplikace je snadná - jednoduše ráno a večer (v případě potřeby častěji) nanášejte malé množství masti v tenké vrstvě na místa bolesti či na modřiny. Nevtírejte do otevřených ran.

Traumeel® mast je homeopatický léčivý přípravek k vnějšímu použití a užívá se ke zmírnění bolestí při lehkých a středně těžkých poraněních pohybového aparátu. Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Tento léčivý přípravek je vhodný pro dospělé i děti a je k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst na www.traumeel.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 08:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze