Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zdravé sportování aneb pohyb nemusí bolet

Autor: PR článek

Sport a fyzická aktivita jsou důležitou součástí našeho života. Zejména pohyb v přírodě a na čerstvém vzduchu je potěšením nejen pro fyzické tělo, ale i duši. Je to vhodný způsob, jak eliminovat stres a pracovní zátěž či nabídnout sobě i dětem smysluplně a zdravě strávený společný čas – nemusí se jednat pouze o výkonnostní sporty dětí či nás dospělých, i takový rodinný cyklovýlet či túra po horách udělají dobře nejen našemu tělu, důležité je i to, že „jsme spolu“. 

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Aby bylo sportování prospěšné a zdravé, je dobré myslet na několik základních rad:

 • Sport a pohyb by měly přinášet především radost a pohodu.
 • Vybrat si takový druh pohybu, který bude nejlépe vyhovovat našemu tělu a který nás zároveň i bude bavit (ten, kdo fyzicky pracuje nebo má velmi stresující zaměstnání, potřebuje spíše relaxační cvičení jako jóga, taichi, procházky přírodou, pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, je vhodný aktivní pohyb – nordic walking, jízda na kole, pilates, taibo, běh aj.).
 • Před cvičením asi 1 hod nejíst (hlavně před silovým cvičením). S plným žaludkem to není příjemné ani prospěšné.
 • Dodržovat pitný režim – pít nejlépe čistou vodu nebo vodu s citrónem či domácí iontové nápoje, obohacené například o Schűsslerovy soli, které jsou vhodné pro přípravu zdravých a vyvážených iontových nápojů a během sportu i po něm doplní chybějící minerály.
 • Dopřát tělu dostatečný odpočinek a čas na regeneraci.

Sport a pohyb však někdy mohou i „bolet“ a je dobré být připravený na různé drobné zádrhele či překážky „na cestě“.

Třeba v případě bolestivé modřiny. Není to konec světa, ale přejete si, ať se rychle vstřebá. Nebo špatně našlápnete na lesní pěšině, kotník se přihlásí prudkou bolestí a začne otékat. Bouchnete se do kolene, lokte či hlavy. Spadnete z kola na mokré cestě a tak dále…

A co dělat, když namožené svaly po dlouhé chůzi či běhu hlásí, že je čas na odpočinek a vy chcete jít dál? Cítíte bolest v zádech a nohách, ale máte před sebou ještě dalekou cestu do horské chaty, na vrchol kopce či domů... Navíc jste slíbili dětem výlet a na kole vás čeká ještě mnoho kilometrů.

Není potřeba ztrácet naději před cílem, není třeba brát sobě či dětem radost z pohybu. Zkuste tělu nabídnout přírodní pomoc.

Některé léčivé rostliny se totiž tradičně využívají nejen v homeopatii k úlevě od bolesti a na podporu hojení drobných a středně těžkých fyzických traumat. Jsou to například tyto rostliny:

 • Heřmánek lékařský - při zvýšené citlivosti na bolest.
 • Sedmikráska chudobka - pro urychlení hojení ran.
 • Kostival lékařský - ke snížení bolesti při zlomeninách a snadnějšímu hojení.
 • Prha arnika - při svalové bolesti, pro hojení kostí a svalů, pomáhá vstřebat modřiny.
 • Třapatka úzkolistá a nachová - pro podporu obranných mechanismů organismu.
 • Měsíček lékařský - při bolesti a zánětu.

Lékárnička v batohu

Do příruční SOS lékárničky na výlety, dovolenou či prázdniny můžete přibalit homeopatickou mast Traumeel®, která obsahuje 12 léčivých rostlin v kombinaci s 2 minerálními látkami.

Aplikace je snadná - jednoduše ráno a večer (v případě potřeby častěji) nanášejte malé množství masti v tenké vrstvě na místa bolesti či na modřiny. Nevtírejte do otevřených ran.

Traumeel® mast je homeopatický léčivý přípravek k vnějšímu použití a užívá se ke zmírnění bolestí při lehkých a středně těžkých poraněních pohybového aparátu. Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Tento léčivý přípravek je vhodný pro dospělé i děti a je k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst na www.traumeel.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:57

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze