Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Poraněný pes! Aneb co se zapíchnutým klackem?
Autor: Lucie Nestrašilová
Byla to standardní, ničím nevybočující podvečerní procházka. Můj muž na ni vyrazil s Kanie, a protože byl kolem dokola „čistý vzduch“, nikdo nikde, házel Kanie nalámané klacky a ona mu je s radostí nosila zpět. Já se vždy raději přikláním k házení gumového kroužku, ale chápu, že je fajn, aby Kanie vyrůstala v souladu s přírodou a klacek je prostě klacek. Jenže: jeden z klacků se po odhození zapíchl do půdy a Kanie se na něj tlamou napíchla! Zaječela, zaskučela a chtěla jít domů.

Zdroj: Shutterstock
Doma šla rovnou na zahradu, lehla si, nic zvláštního jsme nepozorovali. Můj muž nás jen upozornil na to, co se stalo, a že máme být opatrní při kontaktu s hlavou. Čekali jsme, co se bude dít dál. Asi po půlhodince přišla domů, měla přikrčenou hlavu, nechtěla zvednout oči a lehla si těsně k nohám mého muže. Šla jsem k ní a všimla jsem si, že jí z tlamy teče krev.
Polekala jsem se, ale neplašila jsem (stav „Aconitum“ se zatím nekonal, zachovali jsme klid). Snažili jsme se ji přesvědčit, aby nám ukázala otevřenou tlamu, ale marně. Měla zuby zaťaté tak, že jsme s ní nehnuli. Přesto jsem šla, hned jsem rozpustila do stříkačky s vodou Arniku a po chvilkách jsem jí vždy jednu dávku dala. Šlo to jen za pomoci mého muže, který jí zvedl pysky, a já se snažila stříkačkou trefit mezi její zuby.
Kanie polehávala, klepala se, byla celá nesvá. Byl to její první úraz a snažila se se svou bolestí statečně vyrovnat. Přemýšleli jsme, zda se vydat k veterináři, či nikoli. Mírné krvácení postupně ustávalo, proto jsme si řekli, že vydržíme do rána. Ráno jsem našla na pelíšku několik velkých krvavých stop, začala jsem hned podávat Arniku, Kanie byla stále zamlklá, nešla ani ven, nejedla.
Začala jsem opět váhat, zda se vydáme k veterináři. Napětí a obavy stouply. Jenže představa, že se jí bude veterinář snažit podívat do tlamy, když ji neukáže ani nám, byla děsivá. Jedinou cestou bylo podle mě uspání, což mi přišlo v tuto chvíli zbytečné.
Zavolala jsem tedy naší veterinářce a poprosila jsem ji o radu, jak s úrazem, jehož následky se nám zatím nepodařilo zcela identifikovat, naložit. Doporučila mi kombinaci homeopatických léků:
- Arnica montana – je skvělá na hojení a má analgetický účinek,
- Ledum palustre – poranění v dutině ústní,
- Silicea – pro případ, že by po klacku zůstala v tlamě zapíchnutá tříska – vypudí předmět z tlamy.
Udělala jsem hned příslušný roztok a co 30 minut jsem ho Kanie podávala injekční stříkačkou. Kolem poledne jsem jí zkusila dát jemné ovesné vločky rozmočené v kozím mléce a měla jsem velkou radost, že pila! To byl první náznak úspěchu! A doklad toho, že se pomalu léčí. Pokud pes jí – je to dobré. Přes den byla Kanie doma, s manželem jsme se u ní vystřídali a průběžně jsme podávali homeopatický roztok. K večeru už začala běhat, krev se již neobjevila a házela na mě takový ten „kukuč“, kterým si říká o jídlo. Dala jsem jí čerstvé krůtí maso s vývarem. To bylo radosti!
Dnes je již v pohodě. Přesto jí na doléčení podávám v průběhu dne stejnou směs homeopatických léků a jemnou stravu postavenou na mase a vývaru. Na procházce už běhala, byla veselá a já vím, že máme vyhráno! Kanie skoro dva dny prospala, byla klidná a tichá a pro nás není nic víc, když je zase veselá, hopsá, nechá si otvírat terasu sem a tam a chce si hrát.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích